OFICJALNY E-SKLEP LUXUSNATURY

Responsive layout
navigate_next
keyboard_backspace
navigate_next
keyboard_backspace

Promocje

Bestseller

Institute BCN Glutathione 2% 5ml

Koncentrat Instytute BCN Glutathione posiada właściwości przeciwutleniające do mezoterapii igłowej
  • Koncentrat Instytute BCN Glutathione posiada właściwości przeciwutleniające do mezoterapii igłowej
  • Glutation pełni ważną rolę w likwidacji hiperpigmentacji i przebarwień skóry

Glutation to trójpeptyd zbudowany z 3 reszt aminokwasowych: kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. Glutation występuje we wszystkich komórkach zwierzęcych i roślinnych. Ma właściwości przeciwutleniające.

Przeznaczenie: mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa (derma pen, derma roller, dermo pins), mezoterapia bezigłowa, infuzja tlenowa, aplikacja manualna.

5236
27,50 zł
Brutto
Ilość

Najniższa cena produktu 27,50 zł z dnia 18.05.2024

Jest to najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni!

Glutation to trójpeptyd zbudowany z 3 reszt aminokwasowych: kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. Glutation występuje we wszystkich komórkach zwierzęcych i roślinnych. Ma właściwości przeciwutleniające. Dzięki odwracalnej reakcji odrywania lub przyłączania elektronów, glutation działa w ustroju jako układ oksydo-redukcyjny chroniący grupy – SH białek przed utlenieniem. Bierze też udział w procesie oddychania i jest koenzymem niektórych enzymów oksydoredukcyjnych. W formie zredukowanej, dzięki wolnej grupie tiolowej służy do redukcji nadtlenków, co w rezultacie ochrania komórki przed uszkodzeniem ze strony toksyn.

Glutation odpowiada za pobudzenie hormonu wzrostu i regenerację komórek. Poza tym glutation wspomaga odtruwanie wątroby z metali ciężkich i leków farmakologicznych. Chroni przed toksycznym działaniem papierosów i alkoholu. Glutation koncentruje się głównie w wątrobie i tam odgrywa funkcję głównego czynnika detoksyfikacyjnego. Inne detoksyfikatory to wit. C i E , które w swoim działaniu są zależne od glutationu. Witaminy te po utlenieniu są przywracane przez glutation do dobrej użytecznej formy. Poziom glutationu w organizmie spada wraz z wiekiem. Spadek lub brak glutationu powoduje zmniejszenie odporności i przyspiesza proces starzenia się. Glutation neutralizuje działanie wolnych rodników i wzmacnia działanie Wit. C i E. Odgrywa on również istotną rolę w likwidacji przebarwień.

Przeznaczenie:

  • odmłodzenie (działanie anty-aging)
  • zmarszczki, wiotkość skóry
  • przebarwienia skóry
  • melasma

INCI: Aqua, Glutathione 2 %, Sodium Chloride

Przeciwwskazania: Nie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.Uczulenie na dany składnik.

Prezentacja: Glutation 2 % – fiolka 5 ml

SPOSÓB UŻYCIA:

Mezoterapia
 
mikroigłowa: podanie preparatu w trakcie trwania zabiegu dla pełnej absorpcji substancji aktywnych w głąb skóry.

Mezoterapia bezigłowa: podanie preparatu na obszar zabiegowy, następnie przystąpienie do pracy głowicą zabiegową.

Ampułka przeznaczona również do podania na skórę po zabiegach przygotowujących do absorpcji składników aktywnych zawartych w preparacie. Zawartość ampułki nałożyć na miejsce zabiegowe, pozostawić do wchłonięcia.

Piśmiennictwo:

  1. C. D. Villarama, H. I. Maibach. Glutathione as a depigmenting agent: an overview. International Journal of Cosmetic Science 2005, 27, 147-153.
  2. M. Deveci, R.R. Gilmont, W.R. Dunham, B.P. Mudge, D.J. Smith, C.L. Marcelo. Glutathione enhances fibroblast collagen contraction and protects keratinocytes from apoptosis in hyperglycaemic culture. British Journal of Dermatology 2005, 152 , 217-224.
  3. P. Drweski. Mesotherapy in Functional Anti-Aging Medicine. Anti-Aging Therapeutics, 9, 107-116.

You might also like Products

Zabieg z ultradźwiękami za pomocą narzędzia Body Booster można wykonywać na dowolnych obszarach ciała Zabieg z ultradźwiękami za pomocą narzędzia Body Booster można wykonywać na dowolnych obszarach ciała