Producenci

  • APIS Home & Spa
  • APIS Professional
  • ARTMEX
  • BARBICIDE
  • BCN

Opinie klientów

Jak pielęgnować skórę po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Jak pielęgnować skórę po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Jednym z efektów zabiegów z użyciem Derma Rollerów jest stymulacja skóry właściwej do produkcji kolagenu, zwiększenie jej ukrwienia, stworzenie mikrokanalików w celu efektywnego przenikania w głąb skóry substancji odżywczych. Pomimo pozornie inwazyjnego charakteru zabiegu, jest to w rzeczywistości bezpieczny i bardzo konstruktywny dla skóry proces (oczywiście musimy cały czas pamiętać o zachowaniu zasad higieny).

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej, skóra czasowo staje się bardzo wrażliwa. Nakłucia pozostawiają na skórze bardzo małe ślady, na ogół są one słabo widoczne. Obszar skóry, na którym wykonany był  zabieg jest zaczerwieniony, występuje lekkie mrowienie, można odczucia porównać do lekkiego oparzenia słonecznego. Jest to stan tymczasowy, który sygnalizuje nam, że rozpoczął się proces regeneracji skóry.

Oto 5 wskazówek, jak prawidłowo dbać o skórę po zabiegach mezoterapii mikroigłowej:

  1. Obszar skóry który poddany był zabiegowi mezoterapii mikroigłowej, oczyszczamy łagodnymi środkami myjącymi, osuszamy delikatnym czystym ręcznikiem delikatnie poklepując. Miejsc poddanych zabiegom nie wolno pocierać, gdyż może to spowodować podrażnienie. Po upływie ok. 3 godzin od zabiegu można umyć twarz.
  2. Dopilnuj, by skóra była dobrze nawilżona. Zaleca się stosowanie po zabiegu wysokiej jakości kremów, aby zatrzymać wilgoć w skórze i przywrócić jej równowagę. Po zabiegu krem nawilżający stosuj bardziej oficie niż normalnie. Nie zapomnij pić dużo wody i innych zdrowych płynów.
  3. Należy przez około 2 dni po zabiegu używać kremów z mocnymi filtrami (najlepiej SPF 50)- jeśli koniecznie musisz wyjść na słońce. Zaleca się jednak unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu. Promienie słoneczne za bardzo obciążają osłabioną zabiegiem skórę, nie ma ona wtedy odpowiednich warunków do regeneracji.
  4. Unikaj nakładania makijażu. Jeżeli chcesz zatuszować delikatne zaczerwienienie, to następnego dnia po zabiegu możesz użyć delikatnych kosmetyków. Przez kilka dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej bezwzględnie nie używaj kosmetyków zawierających kwasy hydroksylowe alfa retinol, witaminę C. Wyżej wymienione składniki mogą podrażnić skórę.
  5.  Wspomóż skórę w regeneracji. Kosmetyki zawierające w swym składzie na przykład miedź, wspomagają regenerację skóry, regulują wydzielania serum, działają antyseptycznie. 


Szczególnie polecamy kremy zawierające w swym składzie naturalne colostrum: 

Diabetegen - krem wspomagający gojenie,

Krem Colostrigen R,

Maseczka Colostrigen R

Scroll