Producenci

  • Aflofarm
  • ALFAPARF MILANO
  • Alissa Beaute
  • ANNA LOTAN
  • APIS Home & Spa

Opinie klientów

B jak: Botox

"Botox" to skrót od toksyny botulinowej- powszechnie zwanej jadem kiełbasianym. Spożycie pokarmów zawierające bakterię o nazwie Clostridium botulinum prowadzi do niezbyt przyjemnego w objawach zatrucia pokarmowego.

Lekarze opracowali technikę wstrzykiwania Botoxu do określonych mięśni, dzięki czemu są one łagodnie porażane, co za tym idzie zmarszczki ulegają spłyceniu. Stosuje się go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. Ilość botoxu zawsze jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb. 

Dermatolodzy i chirurdzy plastyczni stosują zabieg wstrzykiwania Botox w celu zredukowania m.in.  tzw. kurzych łapek,  czy zmarszczek na czole (na środku czoła- nad nosem), przez które wyglądamy na złych, zdenerwowanych, pomimo tego, iż w danej chwili nie jesteśmy .

Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości toksyny w ściśle określonych miejscach na twarzy- tam gdzie zmarszczki mimiczne najbardziej dokuczają. Efekty widoczne są już w ciągu dwóch lub trzech dni. Botox blokuje przepływ impulsów nerwowych do mięśni, te w rezultacie przestają pracować, nie marszczą się i nie fałdują. Brak napięcia mięśniowego powoduje, że  skóra po zabiegu staje się gładka. Taki rezultat utrzymuje się do około 3 miesięcy. W ciągu następnych 3 miesięcy działanie botoxu zmniejsza się stopniowo aż mięśnie powracają do stanu wyjściowego- czyli przed zabiegiem. Podstawową wadą  leczenia Botox'em jest to, że trzeba je powtarzać co sześć miesięcy. Plusem natomiast jest to, że komplikacje związane z leczeniem występują bardzo rzadko.

Botulina stosowana jest również w leczeniu niektórych schorzeń: zaburzeń napięcia mięśniowego, mięśni gałki ocznej – czyli zjawiska potocznie nazywanego zezem,  przykurczu połowiczego twarzy, chronicznych przykurczów mięśni mimicznych twarzy, zaburzeń mięśniowych towarzyszących nietrzymaniu moczu u kobiet czy nadpotliwości.

Scroll