Producenci

  • APIS Home & Spa
  • APIS Professional
  • ARTMEX
  • BARBICIDE
  • BCN

Opinie klientów

G jak: Galwanizacja

GALWANIZACJA

Jest to zabieg kosmetyczny- jeden z rodzajów mezoterapii bezigłowej, który polega na działaniu na skórę prądem stałym o niskim natężeniu, który płynie przez tkanki pomiędzy dwiema elektrodami.

W czasie trwania zabiegu może być odczuwalne lekkie mrowienie, kłucie, wzrost ciepłoty tkanek o około 3 ° C, efekt  hipertermiczny utrzymuje się dłuższy czas po zabiegu. W efekcie następuje wzrost stopnia przepuszczalności błon w tkankach, a co za tym idzie zwiększenie metabolizmu i lepszego odżywienia tkanek. Poprawia się funkcjonowanie komórek, uczynnia się wiele enzymów, następuje także odpływ jonów wodorowych z miejsc zapalnych, co ma korzystny wpływ przy leczeniu schorzeń.

Istnieją dwa rodzaje galwanizacji:

Anodowa działająca, przeciwzapalnie- wskazania: trądzik różowaty, rozszerzenie naczyń krwionośnych, teleangiektazje,  nerwica naczyniowa skóry, rozszerzone pory, po zabiegu oczyszczania, świeże odmrożenia i odmroziny,

Katodowa zwiększającą ukrwienie, wskazania: skóra ziemista, źle ukrwiona, słabo dotleniona, stare odmrożenia i odmroziny, podczas aplikacji maseczek kosmetycznych,

Przeciwwskazania: ciąża,  ropne i zapalne stany skóry i tkanek miękkich, przerwana ciągłość skóry,  metalowe części w organizmie, nowotwory, zaburzenia akcji serca, czynna gruźlica płuc, porażenia spastyczne, zaburzenia czucia, podwyższona temperatura ciała, choroby psychiczne, niewydolny układ krążenia, słaba kondycja zdrowotna.

Do zabiegów galwanizacji w domowych warunkach polecamy:

DNS REVO PLUS z głowicą Wymienna głowica galwanizacyjna

Mini Galvanic Roller

Preparaty, które można stosować z w/w urządzeniami: ampułki 

Scroll