Producenci

 • APIS Home & Spa
 • APIS Professional
 • ARTMEX
 • BARBICIDE
 • BCN

Opinie klientów

Jak używać Derma Roller do twarzy?

Derma Roller to niewielkie urządzenie manualne przeznaczone do wykonywania zabiegów mezoterapii mikroigłowej. Poszczególne Derma Rollery różnią się między sobą ilością zastosowanych igieł. Do najpopularniejszych modeli zaliczamy Derma Roller Skin Lifting ze 192 tytanowo-miedzianymi mikroigiełkami, a także zestaw Derma Roller 3w1 złożony z trzech wymiennych głowic – do ciała, twarzy i pod oczy. Bez względu na rodzaj wybranego urządzenia, zabieg przeprowadzamy zawsze w ten sam sposób.

Dla kogo Derma Roller?

Mezoterapia mikroigłowa twarzy z użyciem Derma Rollera polecana jest osobom pragnącym osiągnąć następujące efekty:

 • ujędrnienie skóry,

 • podniesienie powiek, policzków i kącików ust,

 • zniwelowanie zmarszczek,

 • zredukowanie przebarwień,

 • uszczelnienie i wzmocnienie naczynek,

 • zredukowanie blizn (także potrądzikowych).

Jak używać Derma Roller do twarzy?

Zabieg z użyciem Derma Rollera polega na wykonywaniu mikronakłuć, które prowadzą do powstawania kontrolowanych mikroreakcji zapalnych. W ten sposób możliwe jest pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz osiągnięcie oczekiwanych efektów. Przeprowadzenie zabiegu na skórze twarzy nie jest skomplikowane — aby jednak zapewnić klientowi bezpieczeństwo, należy przestrzegać określonych zasad. Czas trwania zabiegu wynosi 3-20 minut, w zależności od obszaru i prędkości wykonywania mezoterapii.

 1. Do zabiegów na twarz wybieramy cieńsze igiełki o maksymalnej grubości 1 mm. Wykonując mezoterapię w okolicach oczu, wybieramy igiełki o grubości 0,25 mm lub 0,5 mm.

 2. Przed przystąpieniem do zabiegu dezynfekujemy i oczyszczamy twarz, usuwamy makijaż (np. szczotką soniczną1), a w razie potrzeby wykonujemy peeling.

 3. Dezynfekujemy Derma Roller Skin Lifting.

 4. W razie potrzeby stosujemy maść znieczulającą (np. Lidoxin2) lub korzystamy z różdżki znieczulającej3. W większości przypadków zabieg może być jednak przeprowadzony bez znieczulenia.

 5. Aplikujemy sterylną ampułkę4 do mezoterapii igłowej zawierającą wysokie stężenie substancji czynnych.

 6. Rolowanie wykonujemy według schematu gwiazdy (pionowo, poziomo, po przekątnej) do 10 razy w każdym kierunku.

 7. Podczas rolowania delikatnie naciągamy skórę wolną ręką w celu ułatwienia zabiegu i zwiększenia jego skuteczności.

 8. Aby mieć pewność, że nie powtórzymy nakłuć, po każdorazowym zakończeniu ruchu w danym kierunku należy unieść Derma Roller i przyłożyć go do nowego obszaru.

 9. Derma Roller dociskamy ze średnią siłą, zachowując szczególną ostrożność w okolicach oczu.

 10. Po zakończonym zabiegu dezynfekujemy Derma Roller i umieszczamy go w oryginalnym opakowaniu.

Około 5-10 minut po zakończeniu zabiegu nakładamy na twarz antybakteryjny krem kojąco-regenerujący, np. Zinafalt5. Nie należy natomiast stosować alg lub kremów łagodzących podrażnienia, gdyż powstały stan zapalny jest efektem pożądanym podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej i świadczy o rozpoczętym procesie regeneracji skóry. Bezpośrednio po zabiegu może więc wystąpić chwilowe krwawienie, którym nie należy się niepokoić. Przez 1-2 dni na skórze twarzy może również utrzymywać się zaczerwienienie i delikatna opuchlizna.

Scroll