Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Jak wykonać zabieg Derma Roller?

Jak wykonać zabieg Derma Roller?

Co to jest Derma Roller?

Derma Roller to niewielkie urządzenie manualne przeznaczone do wykonywania zabiegów mezoterapii mikroigłowej. Poszczególne Derma Rollery, choć na pozór wszystkie modele są bardzo do siebie podobne, różnią się między sobą wieloma szczegółami, które mają istotny wpływ na efekt przeprowadzonego zabiegu. Aby prawidłowo wykonać zabieg najważniejszy jest dobór odpowiedniego urządzenia w tym celu zapraszamy do zapoznania się z artykułem DERMA ROLLER - KTÓRY MODEL WYBRAĆ?

Bez względu na rodzaj wybranego urządzenia Derma Roller, zabieg przeprowadzamy zawsze w ten sam sposób.

Zabieg z użyciem Derma Rollera polega na wykonywaniu mikronakłuć, które prowadzą do powstawania kontrolowanych mikroreakcji zapalnych. W ten sposób możliwe jest pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Jakie efekty można osiągnąć przy użyciu Derma Rollera?

 • ujędrnienie skóry,
 • podniesienie owalu twarzy,
 • podniesienie powiek, policzków i kącików ust,
 • zniwelowanie zmarszczek,
 • zredukowanie przebarwień,
 • uszczelnienie i wzmocnienie naczynek,
 • zredukowanie blizn (także potrądzikowych).

Prawidłowo przeprowadzony zabieg krok po kroku

Czas trwania zabiegu wynosi od 3 do 20 minut, w zależności od obszaru i prędkości wykonywania przejść.

 • Do zabiegów na twarz wybieramy igiełki o maksymalnej długości 1 mm. Wykonując mezoterapię w okolicach oczu, wybieramy igiełki o długości 0,25 mm do 0,5 mm,
 • Przed przystąpieniem do zabiegu usuwamy makijaż i wykonujemy peeling (np. szczotką soniczną) oraz dezynfekujemy obszar zabiegowy np. Octenisept.


Sonic Queen to nowoczesne urządzenie z funkcją światłoterapii LED (światło czerwone, niebieskie i zielone)

Dla pełnego komfortu można zastosować maść znieczulającą np. Lidoxin lub korzystamy z różdżki znieczulającej. W takim przypadku, po zmyciu znieczulenia koniecznie musimy zdezynfekować obszar zabiegowy.

Tak przygotowana skóra, gotowa jest do przeprowadzenia zabiegu.

 • Na przygotowany obszar zabiegowy aplikujemy sterylną ampułkę do mezoterapii mikroigłowej zawierającą wysokie stężenie substancji czynnych, (ampułę dobieramy do indywidualnych potrzeb),
 • Rolowanie wykonujemy według schematu gwiazdy (pionowo, poziomo, po przekątnej) do 10 razy w każdym kierunku (ruch tam i z powrotem oznacza 2 razy). Można rolować dany obszar najpierw tylko pionowo, potem poziomo, a na końcu ukośnie lub naprzemiennie starając się wykonywać nakłuwania równomiernie.

Podczas rolowania delikatnie naciągamy skórę wolną ręką w celu ułatwienia zabiegu i zwiększenia jego skuteczności.

Aby mieć pewność, że nie powtórzymy nakłuć, po każdorazowym zakończeniu ruchu w danym kierunku należy unieść Derma Roller i przyłożyć go do nowego obszaru.

Derma Roller dociskamy ze średnią siłą, zachowując szczególną ostrożność w okolicach oczu.

 • Po zakończonym zabiegu dezynfekujemy obszar zabiegowy oraz Derma Roller i umieszczamy go w oryginalnym opakowaniu, które chroni przed zanieczyszczeniem, dziećmi oraz zapewnia czystość i zabezpiecza przed uszkodzeniem,
 • Około 5 minut po zakończeniu zabiegu nakładamy na twarz antybakteryjny krem regenerująco-antybakteryjny, np. Zinafalt lub Cicalfate. Nie należy natomiast stosować alg lub kremów łagodzących podrażnienia, gdyż powstały stan zapalny jest efektem pożądanym podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej i świadczy o rozpoczętym procesie regeneracji skóry.


Preparat kosmetyczny skutecznie chroni i pielęgnuje podrażnioną skórę

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić punktowe wybroczyny krwi, którymi nie należy się niepokoić. Przez 1-2 dni na skórze twarzy może również utrzymywać się zaczerwienienie i delikatna opuchlizna. Zabieg należy wykonywać na noc. Czas regeneracji skóry po zabiegu to około 2 dni (w zależności od rodzaju skóry oraz użytej długości igieł). W tym czasie bardzo ważne jest stosowanie kremów wysokiej jakości o działaniu nawilżającym i odżywczym. Rolowany obszar może zacząć się łuszczyć po kilku dniach (nie należy usuwać odstających skórek). Formowanie kolagenu następuje bardzo powoli i nie może zostać przyspieszone. Do uzyskania istotnego efektu potrzeba do 3 miesięcy

Podczas korzystania z Derma Rollera wystrzegaj się opalania, basenu i sauny (przez minimum 4 tygodnie po zabiegu). Na co dzień stosuj krem ochronny SPF 50+ aby zapobiec powstawaniu ewentualnych przebarwień.

Nie jest prawdą, że im częściej się przeprowadzamy zabiegi, tym lepsze osiągamy rezultaty. Skóra musi się zregenerować po każdym zabiegu, a nowoformujący się kolagen musi mieć czas do wzrostu. Aby dowiedzieć się o czym powinno się pamiętać po zabiegach mikronakłuwania skóry - pomocny będzie artykuł: JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ?

Jak przygotować skórę przed rozpoczęciem zabiegów?

Jeżeli chcemy i mamy taką możliwość, dwa do czterech tygodni przed rozpoczęciem zabiegów można przygotować skórę. W tym celu zalecamy codziennie dostarczać skórze witamin A, C i E. Witaminy A i C mają kluczowe znaczenie dla formowania się kolagenu.

Natomiast po zabiegu zalecamy przyjmowanie kwasu hialuronowego i kolagenu dla wzmocnienia kuracji zabiegowej.


Podstawowe białko ujędrniające i uelastyczniające skórę

Jak utrzymać w czystości Derma Roller Skin Lifting?

Przed pierwszym użyciem rolka jest sterylnie zapakowana. Po kolejnych zabiegach należy umyć ją w ciepłej wodzie i w środku dezynfekującym. Należy dezynfekować także kapturek ochronny. Kolejno kładziemy rolkę (w kapturku ochronnym) na czystej powierzchni (czystym ręczniku) i suszymy na powietrzu. Po całkowitym wyschnięciu umieszczamy ją ponownie w opakowaniu.

Rolka może być używana kilkakrotnie (jednak statystycznie przyjmując, przy intensywnych i regularnych zabiegach na dużych powierzchniach powinno się zmieniać rolkę po 3-5 zabiegach).

Zalecana częstotliwość przeprowadzania zabiegów

 • długość igieł 0.2 mm, 0.25mm – zabieg można powtarzać co 2 dni,
 • długość igieł 0.5mm – zabieg nie częściej niż 1 raz w tygodniu,
 • długość igieł 1.00mm – zabiegi należy powtarzać nie częściej niż co 2 tygodnie,
 • długość igieł więcej niż 1.5mm - zabiegi co 3 tygodnie.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze i długotrwałe rezultaty pozabiegowe dadzą nam przynajmniej 3-4 zabiegi wykonywane w serii o odpowiedniej przerwie czasowej pomiędzy pojedynczymi zabiegami. Ilość rekomendowanych zabiegów zależy przede wszystkim od stanu i problemu skóry.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: DERMA ROLLER DOBÓR DŁUGOŚCI IGIEŁ ODPOWIEDNICH DO WYBRANEGO ZABIEGU.

Przeciwwskazania do zabiegu mikronakłuwania skóry Derma Rollerem

 • ciąża i karmienia piersią,
 • aktywny stan zapalny i procesy ropne,
 • aktywny trądzik,
 • egzemy,
 • opryszczka,
 • infekcje grzybicze,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • czynne choroby nowotworowe.


Nieduży wałeczek pokryty cienkimi igłami o dużym zagęszczeniu do domowej pielęgnacji

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll