Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Infuzja tlenowa bez wychodzenia z domu

Infuzja tlenowa bez wychodzenia z domu

Infuzja tlenowa - ulubiony zabieg gwiazd Hollywood, który wykonasz bez wychodzenia z domu!

 

 

 

 

Jednym z najpopularniejszych zabiegów gwiazd Hollywood jest infuzja tlenowa oraz oxybrazja - zabiegi te pozwalają osiągnąć piękny i perfekcyjny wygląd podczas występów na czerwonym dywanie. Poznaj sekret gwiazd i zachowaj młodość na wiele lat!

 

Zastosowanie w kosmetyce tlenu stało się bardzo popularne i skuteczne w osiągnięciu zdrowej, nawilżonej i dotlenionej skóry. Tlen jest pierwiastkiem życia, potrzebują go nie tylko płuca, ale także skóra oraz wszystkie inne narządy. Warunki środowiska zewnętrznego takie jak smog, zanieczyszczenia sprawiają, że pogarsza się stan skóry, do której dociera niewystarczająca ilość tego cennego pierwiastka. Najnowocześniejszym i najbardziej skutecznym zabiegiem wykorzystującym tlenoterapię jest infuzja tlenowa oraz oxybrazja – co więcej, zabiegi te możesz teraz wykonać sama bez wychodzenia z domu! Jak to zrobić? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

 

Zabieg infuzji tlenowej przeprowadzany jest przy pomocy specjalnego urządzenia Compact Air, działającego na zasadzie wtłaczania aktywnego tlenu; dodatkowo można przy jego pomocy wprowadzić substancje aktywne do głębokich warstw skóry – w tym celu należy zaopatrzyć się w ampułki przeznaczone do infuzji tlenowej. Składniki aktywne zawarte w preparatach mogą różnić się w zależności od potrzeb skóry np. wit. C, kwas hialuronowy, peptydy, komórki macierzyste, witaminy. W zależności od zastosowanych ampułek infuzja tlenowa może mieć działanie łagodzące, nawilżające, przeciwzapalne, przeciwstarzeniowe, poprawiające koloryt skóry, łagodzące stany zapalne, poprawiające jędrność i elastyczność skóry. Sam tlen, który jest wprowadzany jednocześnie z wybraną ampułką ma działanie odżywcze i tonizujące. Pobudza oddychanie na poziomie komórkowym dając skórze bardziej jędrny, zdrowy i świetlisty wygląd. Fenomenem zabiegu jest możliwość wprowadzenia substancji aktywnych do głębokich warstw skóry, czego nie dokonamy poprzez aplikację manualną.

 

 

Za pomocą generatora tlenu, czyli urządzenia do infuzji tlenowej Compact Air możemy wykonać również zabieg zwany oxybrazją – jest to zabieg polegający na złuszczeniu martwego naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu oraz soli fizjologicznej – substancje te wydobywają się z urządzenia za pomocą odpowiedniego ciśnienia. Oxybrazja to jedna z najlepszych metod rewitalizujących skórę. Ze względu na brak mechanicznego złuszczania polecana jest również dla skóry wrażliwej, naczynkowej, atopowej czy alergicznej. Zabieg ma na celu pobudzić odbudowę włókien kolagenowych, które poprawiają elastyczność skóry i naczyń włosowatych oraz dezynfekcję i zahamowanie rozwoju zmian trądzikowych. Sól fizjologiczna jest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie o stężeniu 0,9% - bardzo skutecznie łagodzi rozwój stanów zapalnych oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Do przeprowadzenia oxybrazji zamiast ampułki do pojemniczka (znajdującego się na urządzeniu) wlewamy ampułkę z solą fizjologiczną (do kupienia w każdej aptece). Podczas zabiegu, sól fizjologiczna oraz tlen, wydobywają się z dyszy zabiegowej jednocześnie, dochodzi wówczas do złuszczenia martwego naskórka.

 

 

 

Etapy pełnego zabiegu w warunkach domowych:

1. OXYBRAZJA – złuszczenie naskórka z użyciem soli fizjologicznej
2. INFUZJA TLENOWA – wtłaczanie substancji aktywnych zawartych w ampułkach do infuzji tlenowej
3. MASKA – maskę dobieramy w zależności od potrzeb i upodobań np. maska algowa, kremowa lub w płacie
4. KREM – po zabiegu polecamy zastosować wysokiej jakości krem dobrany do indywidualnych potrzeb

 

 

Efekty zabiegu:

 • zwięk­sze­nie sprężys­tości i elasty­czności skóry (lifting),
 • wypełnie­nie drob­nych zmarszczek, redukcja cien­kich linii,
 • inten­sy­wne, głębokie nawilżenie,
 • wygładze­nie skóry, wyrów­nanie kolorytu,
 • spłyce­nie przebarwień,
 • skóra nabiera wyraźnie młodego wyglądu,
 • natle­nie­nie i odży­wie­nie komórek i tkanek,
 • łagodze­nie podrażnień,
 • niwelowanie stanów zapalnych,
 • zahamowanie namnażania się bakterii, także tych wywołujących trądzik
 • zmniejsze­nie zaczerwienia,
 • wzmoc­nie­nie kruchych naczyń krwionośnych,
 • poprawa ukrwienia skóry głowy,
 • zapobieganie wypadania włosów oraz ich odżywienie.

 

 

Efekty zabiegowe widoczne są już po pierwszym zabiegu, utrzymują się przez minimum 1,5 tygodnia. Dla osiągnięcia trwałego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

 

 

Wskaza­nia do zabiegu infuzji tlenowej:

 • skóra niedotle­niona, szara, zestre­sowana, zmęczona,
 • skóra dojrzała z oznakami starzenia,
 • skóra sucha, odwodniona,
 • skóra zwiotczała, pozbaw­iona sprężystości,
 • skóra skłonna do przebarwień,
 • skóra wrażliwa z popękanymi naczy­ni­ami krwionośnymi, z trądzikiem różowatym,
 • skóra z trądzikiem pospolitym,
 • osłabione i wypadające włosy.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

Ze względu na brak inwazyjności zabiegu, może być przeprowadzany u każdej osoby - z wyjątkiem osób u których występuje opryszczka w stanie aktywnym.

 

 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom marka Luxusnatury.pl wprowadziła na rynek urządzenie do użytku domowego służące do przeprowadzania infuzji tlenowej w warunkach domowych Compact Air. Urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu, a sam zabieg jest bardzo przyjemny i skuteczny. Przy zakupie otrzymują Państwo dokładną instrukcję obsługi oraz metodykę wykonywania zabiegu przygotowaną przez kosmetologów współpracujących z naszą firmą.


Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Scroll