Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Jak zniwelować rozstępy?

Jak zniwelować rozstępy?

Czym są rozstępy?

Z rozstępami boryka się wiele kobiet, ale i również mężczyzn. Lekarze twierdzą, że dużą rolę w powstawaniu rozstępów odgrywa obniżona produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, co wynika z predyspozycji genetycznych. Rozstępy powstają na skutek rozciągania się skóry z powodu szybkiego przybrania masy ciała, zmiany kształtu sylwetki np. w okresie dojrzewania, zmian hormonalnych lub w wyniku budowania masy mięśniowej.

Rozstępy to charakterystyczne linie na skórze o barwie perłowo-białej lub różowej, przybierających postać równoległych, wrzecionowatych pasm na powierzchni skóry. W efekcie dochodzi do przerwania włókien elastynowych i kolagenowych, które tworzą strukturę skóry. Najczęściej pojawiają się, gdy skóra nie jest w stanie wystarczająco się naciągnąć np. podczas ciąży. Aby zwalczyć rozstępy potrzeba wiele cierpliwości i najlepiej działać od razu, gdy tylko się pojawią. Rozstępy pojawiają się najczęściej na skórze ramion, pleców, brzucha, ud oraz na pośladkach i na piersiach.

Wyróżniamy dwie fazy powstawania rozstępów:

  • faza zapalna – na tym etapie skóra szczypie, swędzi i pęka pod wpływem napięcia. Zmiany stają się czerwone i obrzęknięte, stan ten trwa do około pół roku,
  • faza zanikowa – na powierzchni skóry widoczne i wyczuwalne są wgłębienia i ubytki skóry. Rozstępy bledną, stają się perłowe, jasne.

Co wpływa na powstawanie rozstępów?

Istnieje szereg czynników, które zwiększają ryzyko pojawienia się rozstępów, takich jak:

  • urazy mechaniczne (np. przy intensywnych ćwiczeniach siłowych),
  • suchość skóry (wynikająca ze złej pielęgnacji),
  • nieodpowiednia dieta (dieta uboga w witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe).


Rewolucyjny masażer do ciała zwiększa skuteczność działania zastosowanych balsamów kosmetycznych

Jak zniwelować rozstępy?

Walkę z rozstępami warto rozpocząć na etapie codziennej pielęgnacji. Zapobiegając powstawaniu zmian poprzez odpowiednie nawilżenie i uelastycznienie skóry, m.in. balsamami do ciała dobrej jakości oraz peelingami do ciała, aby zniwelować martwy naskórek. Należy również przyjmować dużą ilość wody - minimum 1.5 l wody dziennie oraz dodatkowo przyjmować suplementy diety zawierające kolagen, np. Collagen Skin Lifting.

Odżywiona i miękka skóra staje się bardziej podatna na rozciąganie, co pozwala zmniejszyć skutki szybkiego rozwoju masy ciała. Natłuszczenie, nawilżenie oraz masaż skóry najlepiej za pomocą specjalnych urządzeń jak masażer do ciała DIAMOND 4D z mikroprądami, urządzenia te doskonale poprawią krążenie krwi i limfy, dzięki temu skóra staje się sprężysta i zdrowa. Taka pielęgnacja pomaga również w usunięciu cellulitu, który równie często pojawia się na naszych ciałach jak rozstępy.

Jedną z najskuteczniejszych metod niwelujących rozstępy jest zastosowanie urządzeń do mezoterapii mikroigłowej typu Derma Pen lub Derma Roller, Dermo Pins. Mezoterapia mikroigłowa powoduje kontrolowane uszkodzenie skóry, przez co dochodzi do odnowy włókien kolagenowych i elastynowych, struktura skóry staje się znacznie wyrównana i zdrowsza. Do zabiegu zaleca się stosowanie odpowiednich ampułek do mezoterapii mikroigłowej przeznaczonej do niwelowania rozstępów, ampułki powinny zawierać krzemionkę, która jest pogromcą niechcianych rozstępów. Taki zabieg można wykonać w zaciszu własnego domu - pomocny będzie artykuł JAK WYKONAĆ ZABIEG DERMA ROLLER.


Cienkie igły pobudzają skórę do procesów regeneracyjnych, remodelingu i przebudowy

Domowe sposoby do walki z rozstępami

W walce z rozstępami pomocne będą również domowe sposoby.

Podstawową zasadą domowej pielęgnacji powinno być regularne złuszczanie naskórka. Do tego celu użyj peelingu kawowego z fusów, cynamonu oraz oliwy z oliwek. Mieszankę należy nałożyć na skórę i masować, aby ją dokładnie złuszczyć i natłuścić. Masaż wykonuj 1-2 razy w tygodniu

Po wykonanym peelingu należy dokładnie nawilżyć skórę. Doskonale sprawdzą się naturalne oleje i tłuszcze roślinne takie jak: olej jojoba, arganowy, migdałowy czy masło kakaowe. Olejki lub balsamy można wzbogacić o sok z cytryny. Cytryna na skórę działa rozjaśniająco, zawiera również alfa-hydroksykwasy które pobudzą produkcję kolagenu.

Zapoznając się z domowymi sposobami do walki z rozstępami, zapraszamy też do zapoznania się z artykułem na temat urządzeń, które umożliwiają domową pielęgnacje skóry: NAJLEPSZE ZABIEGI KOSMETYCZNE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU.

Zabiegi usuwające rozstępy w gabinecie kosmetycznym

Specjalnie opracowane zabiegi kosmetyczne mogą pomóc w niwelowaniu rozstępów widocznie je spłycając i zmniejszając. Najpopularniejszymi specjalistycznymi zabiegami są:

  • Peeling chemiczny – kwas złuszcza martwy naskórek i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny,
  • Mezoterapia – ostrzykiwanie skóry specjalnymi substancjami mającymi pobudzić skórę do odnowy,
  • Mikrodermabrazja – polegająca na mechanicznym złuszczeniu powierzchownych warstw skóry,
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg ten polega na połączeniu zabiegu mezoterapii mikroigłowej i radiofrekwencji,
  • Laser frakcyjny – polega na wykonaniu za pomocą lasera mikroskopijnych dziurek, które podczas procesu gojenia mają odnowić skórę, przez co zmniejszona zostaje widoczność rozstępów.

Rozstępy mogą być źródłem kompleksów, jednak ich całkowite usunięcie jest bardzo trudne. Warto więc zainwestować w urządzenia kosmetyczne do ciała, by poprawić stan skóry, jej elastyczność i nawilżenie, co jest doskonałą prewencją przeciw powstawaniu rozstępów.


Wałek z mikroigłami do rolowania ciała dla każdego typu skóry

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll