Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Jak zregenerować zniszczone i popękane dłonie?

Jak zregenerować zniszczone i popękane dłonie?

Dlaczego regeneracja zniszczonych i popękanych dłoni jest taka ważna?

Dłonie to część naszego ciała, która jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych, które osłabiają ich warstwę ochronną. Dodatkowo kontakt z detergentami i chemikaliami powoduje, że skóra dłoni staje się sucha, traci sprężystość i odpowiedni poziom nawilżenia, co z kolei sprawia, że staje się ona szorstka, popękana, pomarszczona, zaczerwieniona, a nawet czasem się łuszczy.

Problem z dłońmi pojawia się głównie zimą, aczkolwiek niektóre dłonie mają tendencję do przesuszania się, pękania i łuszczenia przez cały rok. W takiej sytuacji konieczne jest wdrożenie codziennej pielęgnacji.

Dłonie bardzo szybko przesyłają nam sygnał o swojej złej kondycji. Jednym z najwcześniejszych objawów jest wysuszenie skóry, przez co staje się ona nieprzyjemna w dotyku i szorstka. Jeśli szybko nie wdrożymy pielęgnacji, skóra rąk szybko może się pogorszyć do tego stopnia, że pojawi się zaczerwienienie i swędzące wypryski.

Jak pielęgnować paznokcie?

Powinniśmy jednocześnie zwrócić uwagę na stan naszych paznokci. Zadbane paznokcie powinny być elastyczne, mocne i odporne na niewielkie uszkodzenia. Nadmierna łamliwość paznokci może świadczyć o nieodpowiedniej pielęgnacji lub niedoborze witamin. Bardzo ważny dla prawidłowej kondycji paznokci jest kolagen, jego niedostateczna ilość może mieć bardzo przykre skutki nie tylko w postaci łamliwych paznokci, ale i suchej skóry rąk. Aby zapobiec nieprzyjemnym objawom zaleca się przyjmowanie suplementu diety z zawartością kolagenu Collagen Skin Lifting.


Para rękawiczek zapewniają efekt miękkich i cudownie gładkich dłoni

Pielęgnacja zniszczonych dłoni

Myjąc dłonie unikaj gorącej oraz zbyt zimnej wody. Jedynie woda ciepła oraz odpowiednie mydło, które pozbawione jest sztucznych barwików, będzie działać na naszą skórę zbawiennie. Osoby o bardzo suchej skórze powinny unikać mydeł antybakteryjnych.

Pamiętaj, aby po umyciu rąk dokładnie je wytrzeć oraz wmasować krem. Na noc odpowiedni będzie ten z cięższą konsystencją – tłusty lub półtłusty.

Aby składniki zawarte w kremie do dłoni mogły jeszcze bardziej efektywnie zadziałać, wykonaj peeling przy użyciu peelingu gruboziarnistego do ciała lub wykonaj peeling sama ze zmielonych ziaren kawy lub płatków owsianych.

Pamiętaj również, aby latem stosować kremy z wysokim filtrem UV, aby negatywne skutki działania promieni słonecznych jeszcze bardziej nie zniszczyły naszych dłoni.

Od czasu do czasu warto podarować skórze rąk dodatkową porcję witamin i nawilżenia.  W tym celu polecamy skorzystać z dobrodziejstw XXI wieku i zaopatrzyć się w rękawiczki z parafiną Sweet Touch Paraffin. Rękawiczki przeznaczone są do użytku domowego, doskonale zastąpią nam tak popularny gabinetowy zabieg z użyciem parafiny. Po zabiegu skóra stanie się miękka i odżywiona, jak po profesjonalnym zabiegu kosmetycznym.

Zobacz również skarpetki z parafiną Sweet Touch Paraffin.

Dla zapracowanych, cierpiących na chroniczny brak czasu polecamy rękawiczki z żelem nawilżającym - to prawdziwy kompres dla zniszczonej skóry rąk. Doskonale nawilżą naszą skórę, co więcej, możemy w nich normalnie wykonywać wszystkie codzienne czynności nie marnując ani jednej cennej chwili. Rękawiczki doskonale sprawdzają się również do kuracji na noc. Po ich ściągnięciu Twoja skóra będzie znacznie bardziej nawilżona i miękka.

Zabiegi w salonie kosmetycznym na zniszczoną skórę rąk

Tak samo jak nasza skóra twarzy, również dłonie lubią być rozpieszczane specjalnymi zabiegami. Na zniszczone dłonie salony kosmetyczne polecają: masaż z olejkami, który doskonale pobudzi krążenie krwi, co spowoduje lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w olejku. Zabieg silnie nawilżający z użyciem Parafiny, tzw. kąpiel parafinowa. Do bardziej zaawansowanych zabiegów wykonywanych na skórze dłoni zalicza się również mezoterapia mikroigłowa – nieinwazyjna metoda, polegająca na dostarczeniu do skóry składników aktywnych zawartych w preparatach do mezoterapii.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: DERMA PEN TO REWOLUCJA W TROSCE O PIĘKNĄ SKÓRĘ


Brak pielęgnacji dłoni o złej kondycji może skutkować pojawieniem się zaczerwienieniem i swędzącymi wypryskami

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll