Blog kosmetyczny

Producenci

  • APIS Home & Spa
  • APIS Professional
  • ARTMEX
  • BARBICIDE
  • BCN

Opinie klientów

Strefa T, jak zniwelować nadmiar wydzielania sebum

Strefa T, jak zniwelować nadmiar wydzielania sebum

 

Problematyczna strefa T obejmuje takie partie twarzy jak: czoło, okolice nosa i brodę. W tych obszarach skóra najbardziej się przetłuszcza, produkując zbyt dużą ilość sebum, widoczne są rozszerzone pory, występują liczne zaskórniki oraz wypryski.

 

Strefa T może być prawdziwym problemem natury estetycznej. Nałożony makijaż najszybciej z niej znika, żaden podkład czy puder nie radzi sobie z jej matowieniem, na dodatek w tej problematycznej okolicy często pojawiają się wypryski skórne. Dlatego pielęgnacja cery tłustej czy mieszanej powinna uwzględniać kosmetyki, które zawierają substancje złuszczające, normalizujące oraz antybakteryjne i przeciwzapalne.

 

Jakie kroki należy podjąć, aby skóra wyglądała zniewalająco, a makijaż utrzymywał się przez cały dzień? Oto kilka kroków pielęgnacji, które pomogą Ci poprawić wygląd strefy T.

 

JAK OCZYŚCIĆ STREFĘ T

Najważniejsze w pielęgnacji cery tłustej lub mieszanej jest odpowiedni kosmetyk. Unikaj używania produktów na bazie alkoholu (alkohol podrażnia, agresywnie wysusza skórę, co skutkuje wydzielaniem jeszcze większą ilością sebum!). Myj twarz delikatnym żelem do demakijażu na noc, natomiast po nocy zmyj twarz olejkiem do demakijażu (olejek doskonale usunie sebum, które powstało po nocy). Pamiętaj, aby nie przesadzać z oczyszczaniem, nie wykonuj go częściej niż 2 razy dziennie. Zbyt częste mycie podrażnia skórę lub spowoduje, że będzie wytwarzała jeszcze więcej niechcianego sebum. Niezwykle istotne jest prawidłowe oczyszczanie skóry, w tym celu stosuj peelingi nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

 

OCZYSZCZANIE STREFY T NA MIARĘ XXI WIEKU

Standardowe produkty oczyszczające skórę oraz peelingi do twarzy nie zawsze będą wystarczające. Korzystając z dobrodziejstwa zaawansowanej technologii możemy zaopatrzyć się w urządzenie kosmetyczne do użytku domowego, dzięki temu nasza skóra będzie wolna od wyprysków, pory zwężone a nadmiar sebum zniwelowany.

Szczególnie polecane do skóry tłustej i mieszanej z nadmierną produkcją sebum są urządzenia kosmetyczne, które jak nic innego, bardzo dokładnie oczyszczą skórę. Do takich urządzeń należą: peeling kawitacyjny Dermo Peel+ działający na zasadzie fal ultradźwiękowych, które pozwolą dokładnie i głęboko oczyścić skórę, zwężając pory oraz usunąć nadmiar sebum. Peeling kawitacyjny Dermo Peel+ posiada 5 dodatkowych funkcji jak: sonoforeza, elektrostymulacja, fototerapia i masaż wibracyjny.

Warte uwagi jest również urządzenie kosmetyczne Niagara Water Peeling – polegające na dogłębnym oczyszczeniu skóry z wykorzystaniem technologii hydrabrazji.

Innym bardzo dobrze oczyszczającym urządzeniem godnym uwagi jest szczoteczka soniczna Sonic Queen. Szczoteczka doskonale oczyszcza nawet bardzo zanieczyszczoną skórę, dodatkowo wzbogacona jest o światłoterapię LED, pomagającą zniwelować bakterie odpowiedzialne za powstawanie wyprysków. Pamiętaj, że tylko systematyczne oczyszczanie skóry da nam zamierzony efekt.

Wystarczy, że dwa razy w tygodniu włączymy zaawansowaną pielęgnację oczyszczającą z wykorzystaniem wybranego urządzenia, a nasza skóra stanie się wolna od wyprysków, pory zostaną zwężone, skóra przestanie nadmiernie wydzielać sebum. Dzięki temu nasza skóra stanie się idealnie gładka, świeża i pełna zdrowego blasku, a nakładanie makijażu nigdy nie było tak proste i trwałe.

 

Ważnym krokiem po dokładnym oczyszczeniu cery jest nawilżenie. Wbrew pozorom nawet tłusta skóra potrzebuje nawilżenia. W odróżnieniu jednak od skóry suchej, kosmetyki nawilżające do skóry tłustej powinny mieć lekką, żelową konsystencję. Nie zaleca się wybierania zbyt tłustych i ciężkich kremów, które tworzą okluzję na skórze.

Scroll