Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Skuteczny sposób na zwiększenie kolagenu w skórze

Skuteczny sposób na zwiększenie kolagenu w skórze

Dlaczego kolagen jest taki ważny?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni spoglądają w lustro i zauważają, że z wiekiem ich skóra staje się matowa, zmęczona, a na twarzy pojawiają się zmarszczki lub zwiotczenia. Być może kupujemy kremy lub różnego rodzaju preparaty w celu zminimalizowania oznak nadmiernego opalania się, nieodpowiedniej ilości snu, czy braku odpowiednich składników odżywczych i innych czynników.

Z każdym rokiem ubywa nam 1% kolagenu w skórze. Niestety punktem kulminacyjnym jest menopauza, po niej produkcja kolagenu maksymalnie zwalnia i stopniowo zatrzymuje się całkowicie.

Jak ważny jest kolagen, każdy z nas wie: buduje ciało człowieka, narządy i skórę, którą tworzy w 80%. Kolagen to białko, które jest niezastąpione w utrzymaniu elastyczności i jędrności skóry. Zwisający podbródek, opadnięte powieki, tzw. pelikany czyli obwisła skóra ramion, a także wiele innych efektów niepożądanych, to tylko niektóre skutki utraty kolagenu.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: DERMA PEN - REWOLUCJA W TROSCE O PIĘKNĄ SKÓRĘ

Jak zwiększyć produkcję kolagenu?

Aby na długo zachować młody wygląd należy do ciała podchodzić bardzo holistycznie, oczywiście duże znaczenie ma tutaj odpowiednia dieta, oraz aktywność fizyczna. Aby na długo zachować młody wygląd polecamy zapoznać się z najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym, który jako jeden z nielicznych doskonale wzmacnia, zagęszcza skórę oraz przede wszystkim odbudowuje włókna kolagenowe i elastynowe – mowa tutaj o mezoterapii mikroigłowej.

Mezoterapia mikroigłowa jako leczenie indukcyjne kolagenem

Mezoterapia mikroigłowa za pomocą urządzenia Derma Pen lub Derma Roller, służy do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie. Metoda ta określona jest mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy) stymulacja skóry za pomocą mezoterapii mikroigłowej, powoduje w skórze właściwej przebudowę prowadzącą do powstawania nowych włókien kolagenowych oraz jej następczą przebudowę (remodeling) regenerację i odmłodzenie.

Dzięki powstałym mikrourazą i mikrokrwawienią wybroczyny krwi wydostają się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. Dochodzi wówczas do uwolnienia czynników wzrostu oraz do podziału fibroblastów i komórek macierzystych, dzięki czemu powstaje nowy kolagen typu I, elastyna, kwas hialuronowy oraz inne składniki macierzy międzykomórkowej. Dochodzi również do przyśpieszenia procesów autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne mechanizmy naszego organizmu.


Doskonały system mikronakłuć pobudza naturalną produkcję kolagenu i elastyny

Mechanizm regeneracji skóry, trwa przez okres kilku tygodni do 3 miesięcy po zabiegu. Szybko gojące się powierzchowne warstwy skóry tj. naskórek - sprawia, iż proces odnowy odbywa się w optymalnych warunkach – przy braku wpływu czynników zewnętrznych. Wzmożona produkcja kolagenu i elastyny to istotne zadanie opisywanego zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest w celu intensywnego liftingu skóry, terapii przeciwstarzeniowej, regeneracji skóry, jej zagęszczenia i zapobiegania tworzenia się nawisów skórnych. Zabieg wykonywany może być na każdej części twarzy i ciała w zależności od potrzeb.

Już po pierwszym zabiegu widać znaczą poprawę stanu skóry. Aby maksymalnie spotęgować naturalną produkcję kolagenu, należy poddać się pełnej serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej. Podczas kuracji należy przyjmować duże ilości witaminy A, która odpowiedzialna jest za regenerację skóry oraz witaminę C, a także wysokiej jakości suplement diety kolagen w celu uzyskania jak najlepszej jakości kolagenu typu I.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: JAK WYKONAĆ ZABIEG DERMA ROLLER?

Wałek z igłami do rolowania większych obszarów ciała takich jak uda i pośladki

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll