Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Wszystko co warto wiedzieć o Derma Roller

Wszystko co warto wiedzieć o Derma Roller

Czym jest urządzenie Derma Roller?

WSZYSTKO CO WARTO WIEDZIEĆ O DERMA ROLLERZE

Rewolucyjna metoda mikronakłuwania skóry

Metoda mikronakłuwania zrewolucjonizowała pielęgnację twarzy i od lat jest stosowana w profesjonalnych salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Wyjątkowy potencjał tej metody kryje się w stymulowaniu skóry do autoregeneracji, dzięki czemu można niwelować efekty starzenia się i na dłużej zachować młodą, jędrną cerę. Urządzenie Derma Roller może być używane w warunkach profesjonalnych i domowych. Pielęgnacja z tym przyrządem pozwala zwalczyć drobne zmarszczki, ujędrnić skórę, poprawić owal twarzy, spłycić blizny, zniwelować przebarwienia potrądzikowe, a przy zastosowaniu na ciało również zmniejszyć widoczność rozstępów i cellulitu.

Co to jest Derma Roller?

Derma Roller to rolka wyposażona w setki mikroigieł. Podczas rolowania igły wytwarzają w skórze mikroskopijne nakłucia. Dzięki nakłuciom substancje aktywne zawarte w koktajlach pielęgnacyjnych wnikają bezpośrednio do miejsca działania. Jednocześnie mikrouszkodzenia stymulują komórki skóry do przyspieszonej odbudowy i regeneracji. Zachodzi zwiększona produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta, sprężysta i odmłodzona. Zabiegi z zastosowaniem Derma Rollera należy powtarzać średnio raz na tydzień.

Jak przeprowadzić zabieg Derma Rollerem?

Przed każdym użyciem Derma Roller musi zostać zdezynfekowany 75% roztworem etanolu bądź specjalnym płynem dezynfekującym. Skóra musi zostać dokładnie oczyszczona i osuszona. Można nałożyć serum lub odżywczy koktajl. Mikronakłuwanie wykonuje się poprzez 2-4 przejazdów Derma Rollerem w jednym miejscu, ruchami pionowymi, poziomymi i na ukos. Na zakończenie na skórę można nałożyć lekki krem o działaniu kojącym i nawilżającym.


Wałeczek z igłami powoduje powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry

Jakie preparaty stosować?

Pod Derma Roller zaleca się używanie preparatów bogatych w kwas hialuronowy i kolagen, witaminę C, koenzym Q10, panthenol, witaminę E, a do walki z cellulitem również w l-karnitynę i kofeinę. Mikronakłuwanie zwiększa penetrację odżywczych składników w głąb skóry, z pominięciem bariery warstwy rogowej naskórka. Cenne składniki działają szybciej i intensywniej niż w zastosowaniu powierzchownym.

Przeciwwskazania do zastosowania Derma Rollera

  • uszkodzenia i stany zapalne skóry,
  • trądzik młodzieńczy lub różowaty,
  • łuszczyca,
  • opryszczka,
  • egzema,
  • włókniaki,
  • alergie skórne.

Co powinno się stosować po zabiegu Derma Roller?

Bezpośrednio po zastosowaniu Derma Rollera skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak to stan przemijający. Po kilku, kilkunastu godzinach dyskomfort znika. Tuż po mikronakłuwaniu nie należy się opalać, ani korzystać z sauny. Przez około 5-7 dni lepiej unikać peelingów, również tych enzymatycznych. Derma Roller lub jego głowicę w zależności od intensywności użytkowania należy wymieniać co 3-6 miesięcy.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ?


Najlepsza jakość urządzenia z 192 igłami do mezoterapii mikroigłowej

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll