Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Najlepsza silikonowa szczoteczka do oczyszczania twarzy

Najlepsza silikonowa szczoteczka do oczyszczania twarzy

Regularne, dokładne oczyszczanie twarzy znacząco poprawia jakość skóry, niwelując wszelkie niedoskonałości. Niestety standardowe oczyszczanie twarzy nie jest wystarczające. Znaczna część zanieczyszczeń znajduje się w porach skórnych, dlatego tak ważne jest, aby zastosować odpowiednie urządzenie, które sprawi, że nasza pielęgnacja wejdzie na wyższy poziom. Doskonałym rozwiązaniem są cieszące się w ostatnim czasie niesamowitą popularnością - szczoteczki soniczne do mycia skóry twarzy.

Szczoteczka silikonowa do mycia twarzy jest niezbędna w kosmetyczce każdej kobiety i mężczyzny, którzy marzą o czystej, gładkiej i zadbanej cerze bez niedoskonałości. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, którego treść ułatwi wybór najbardziej pożądanej, a co z tym związane najlepszej szczoteczki sonicznej.

Szczoteczka silikonowa do twarzy, a tradycyjne mycie

Oczyszczanie twarzy za pomocą elektrycznej szczoteczki w porównaniu od tradycyjnego przemywania skóry kosmetykami do oczyszczania skóry, różni się przede wszystkim skutecznością i końcowym efektem. Szczoteczki do oczyszczania twarzy w sposób mechaniczny pozwalają oczyścić skórę efektywniej niż za pomocą tradycyjnej metody. To przede wszystkim zasługa technologii sonicznej, która sprawia, że szczoteczka elektryczna jest w stanie wykonać kilkaset ruchów oscylacyjnych na sekundę, tym samym usuwając ze skóry wszelkie zanieczyszczenia.

Efekty stosowania szczoteczki silikonowej

Elektryczne, soniczne szczoteczki rozpoczęły nową erę w domowym oczyszczaniu twarzy. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi jesteśmy w stanie usunąć zanieczyszczenia także te znajdujące się w głębszych warstwach naskórka, dzięki temu otrzymujemy efekt pięknej, śliniącej i zdrowej skóry, która jest odpowiednio przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz drgań sonicznych o dużej częstotliwości urządzenie do oczyszczania twarz wykonuje delikatny masaż, co pomaga złuszczyć martwy naskórek, pobudza mikrokrążenie, a co z tym związane zapewnia skuteczne wchłanianie preparatów zaaplikowanych po wykonanym etapie oczyszczania skóry.

Zaawansowane i najlepsze szczoteczki elektryczne do twarzy mają wiele funkcji, dzięki temu możemy w zaciszu domowym wykonać zabiegi dogłębnie oczyszczające, nawilżające, odmładzające, powodując rozjaśnienie skóry twarzy oraz niwelując pozostałe defekty skórne. Przykładem takiego urządzenia jest najbardziej popularny model szczoteczki silikonowej SONIC QUEEN.


Drgania soniczne w szczoteczce oczyszczają i pozwalają skórze oddychać

Jak działa szczoteczka do twarzy?

Szczoteczka do mycia twarzy to urządzenie, które pozwala na oczyszczenie skóry z resztek makijażu i wszelkich innych zanieczyszczeń. Nie tylko niweluje je z warstw zewnętrznych, ale także dzięki delikatnym ruchom masującym usuwa cząsteczki, które wniknęły głęboko w pory skórne. Masaż wykonywany w trakcie zabiegu zapewnia poprawę sprężystości i sprawia że cera staje się napięta, lepiej ukrwiona, dzięki temu wygląda świeżo i młodo.

Skóra staje się odpowiednio oczyszczona, wygładzona, pory zwężają się z uwagi na dokładnie oczyszczenie sebum, czy resztek makijażu, które zalegają w porach skórnych doprowadzając do powstawania zaskórników otwartych i zamkniętych. Usuwając 99% zanieczyszczeń ze skóry szczoteczki minimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień cery po makijażu, czy wystąpienia wyprysków.

Znajdujące się na szczoteczce silikonowe wypustki dokładnie masują skórę, a zastosowany żel do mycia twarzy dociera do wszystkich zakamarków skóry. Nałożenie tego samego kosmetyku na skórę czynnością manualną, nigdy nie zapewni takiego samego efektu jak oczyszczanie wykonane szczoteczką silikonową.

Czym kierować się przy zakupie szczoteczki do twarzy?

Najlepszym wyborem będzie szczoteczka silikonowa, która zawiera różne wielkości i grubości wypustek silikonowych, jak na przykład SONIC QUEEN - z tego względu, iż takie urządzenie do czyszczenia twarzy odpowiednie będzie dla każdego typu skóry. Warto zwrócić uwagę również na moc oraz możliwość dokładnego oczyszczenia głowicy zabiegowej (niektóre szczoteczki posiadają liczne trudno dostępne miejsca, które uniemożliwiają dokładne oczyszczenie szczoteczki po zastosowaniu). Nie mniej istotne są dodatkowe funkcje.

Najlepsze szczoteczki to takie, które wykonują masaż wibracyjny, przy jednoczesnym oczyszczaniu skóry. Dodatkowo bardzo pożądaną funkcją jest światłoterapia LED, która pozwala na przeprowadzenie światłolecznictwa. Najtańsze modele wersji elektrycznej mogą pracować niejednostajnie zacinając się podczas pracy lub mogą szybko ulec uszkodzeniu. Najlepiej wybierać takie urządzenie, które posiada certyfikaty bezpieczeństwa oraz wykonane zostało z silikonu medycznego mając pewność, że materiał wykonania urządzenia jest nieszkodliwy dla skóry.


Domowy aparat posiada skuteczną technologię LED Light Therapy

Dla kogo odpowiednia jest szczoteczka do twarzy?

Szczoteczka do twarzy wybierana jest zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Najlepsze szczoteczki do mycia twarzy, doskonale nadają się do każdego typu skóry (ze względu na występowanie odpowiednich wypustek zabiegowych). Wówczas taka szczoteczka, jest odpowiednia do cer tłustych i trądzikowych oraz tych suchych i wrażliwych, czy naczyniowych.

Najbardziej zaawansowane szczoteczki soniczne posiadają kilka trybów pracy oraz różne wielkości wypustek czyszczących, które dzięki możliwości doboru odpowiednich do swojego typu skóry jesteśmy w stanie tak samo skutecznie oczyścić każdy rodzaj cery bez skutków niepożądanych.

Szczoteczka pozwala na głębokie oczyszczenie porów skórnych z nadmiaru sebum oraz resztek makijażu, dzięki temu znacząco zmniejszamy skłonność skóry tłustej i trądzikowej do powstawania wyprysków. Urządzenie polecane jest również dla cer dojrzałych, co zapewni idealne wchłanianie substancji kosmetycznych oraz wykonanie mikromasażu, który wpływa korzystanie na napięcie skóry i pozwala opóźnić procesy starzenia się skóry.

Kto powinien unikać szczoteczek do czyszczenia twarzy?

Zaawansowane elektryczne szczoteczki do mycia twarzy sprawdzą się w przypadku każdego typu cery. Klucz to wybór odpowiednej szczoteczki silikonowej, która posiada funkcje regulacji prędkości oscylujących ruchów sonicznych oraz posiada różne rodzaje wypustek silikonowych, przykładem takiej szczoteczki jest SONIC QUEEN. Nawet osoby z cerą naczyniową z tendencją do popękanych naczynek, mogą stosować szczoteczkę elektryczną do mycia twarzy. Dzięki temu nikt nie musi rezygnować z tej perfekcyjnej metody oczyszczania twarzy.


Urządzenie posiada silikonowe wypustki, które precyzyjnie oczyszczają strefę T

Przeciwwskazania do sonicznego oczyszczania twarzy

Oczyszczanie twarzy za pomocą elektrycznej szczoteczki do twarzy nie jest wskazane w przypadku cer z trądzikiem aktywnym (stany zapalne), ponieważ kontakt szczoteczki ze skórą może spowodować rozprowadzenie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku pospolitego, czy różowatego. W przypadku wystąpienia opryszczki wargowej, również nie powinno się wykonywać zabiegu szczoteczką do twarzy.

Jak stosować szczoteczkę do czyszczenia twarzy?

Szczoteczka soniczna jest bardzo prosta w obsłudze. Należy wykonać demakijaż oczu płatkiem kosmetycznym i płynem micelarnym, następnie należy zwilżyć skórę wodą. Na silikonowe wypustki szczoteczki należy nałożyć niewielką ilość żelu myjącego, pianki - preparatu odpowiedniego do swojego rodzaju skóry. Po nałożeniu kosmetyku włączamy myjkę, a następnie delikatnie dociskamy ją do skóry i masujemy okrężnymi ruchami fragment po fragmencie (nadmierne dociskanie może spowodować spowolnienie ruchów silikonowych wypustek).

Cały zabieg może trwać do kilkunastu minut. Szczoteczki można używać codziennie wieczorem, lecz nie dużej niż około 2min, lub stosujemy ją 1-2 razy w tygodniu prze kilkanaście minut – częste stosowanie może zaburzyć barierę hydrolipidową skóry przyczyniając się do powstawania podrażnień, zaczerwienienia. Po każdym stosowaniu należy pamiętać o myciu szczoteczki, co pozwoli na zachowanie odpowiedniej higieny i uzyskanie najlepszych rezultatów zabiegu.


Szczoteczka soniczna jest bezpieczna do stosowania na skórę twarzy

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll