Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Nanopen Light Original - rewolucja w zabiegu Nanobrazji

Nanopen Light Original - rewolucja w zabiegu Nanobrazji

Urządzenie NANOPEN LIGHT ORIGINAL to doskonała alternatywa do zabiegów mezoterapii mikroigłowej. Jeżeli szukasz urządzenia, które zapewni pełen komfort zabiegowy, bez bólu i krwawienia - urządzenie NANOPEN LIGHT ORIGINAL jest doskonałym narzędziem do utrzymania cery w należytej jakości oraz jędrności przez długie lata.

Urządzenie NANOPEN LIGHT ORIGINAL pozwala na wykonanie zabiegu Nanobrazji - jest to zabieg polegający na mechanicznym złuszczeniu skóry oraz frakcjonowaniu (wprowadzaniu substancji aktywnych bez przerwania ciągłości skóry), dochodzi również do nano liftingu skóry, dzięki sekwencji ruchów wibracyjnych emitowanych podczas wykonywania zabiegu. Nanobrazja jest bezbolesna, a wręcz bardzo przyjemna, natomiast efekty zabiegowe porównywalne są do tradycyjnej mezoterapii mikroigłowej.

Na czym polega zabieg za pomocą urządzenia Nanopen Light Original?

Zabieg który przeprowadzamy za pomocą urządzenia NANOPEN LIGHT ORIGINAL to Nanobrazja – terapia składa się z kilku etapów zabiegowych. Pierwszym etapem jest złuszczanie martwego naskórka za pomocą nanodyskowego kartridża. Oprócz złuszczenia naskórka, które nie powoduje podrażnienia skóry, urządzenie wykonuje ruchy oscylacyjne, które wprowadzają tkankę w ruch, dochodzi wówczas do tzw. masażu wibracyjnego, podczas którego obserwujemy zainicjowanie procesu biorewitalizacji, czyli nano liftingu skóry.

Nano lifting to doskonały zabieg odmładzający, który sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta i napięta. Kolejnym krokiem Nanobrazji jest wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry, stosowane są tutaj ampułki np. do mezoterapii bezigłowej lub mikroigłowej. Nanodyskowy kartridż dzięki Nanoigłą tworzy tysiące mikrokanalików, przez które kosmetyk zostaje wtłaczany w głębsze warstwy skóry. W ten sposób dochodzi do oczyszczenia skóry, złuszczenia martwego naskórka oraz nawilżenia i rozjaśnienia, a także zniwelowania wielu problemów skórnych jak na przykład blizny potrądzikowe. Końcowym etapem zabiegu Nanobrazji jest opcjonalne nałożenie maski oraz kremu dostosowanego do typu cery.


Nanobrazja frakcyjna jest bezbolesna i zapewnia niesamowite efekty zabiegowe

Mechanizm działania urządzenia Nanopen Light Original

NANOPEN LIGHT ORIGINAL to nowoczesne urządzenie w którym wykorzystano nanotechnologię w systemie Nano-Tech – czyli technologii drgania o wysokiej częstotliwości z wykorzystaniem komputerowych chipów do sterowania prędkości wibracji i intensywności nacisku, gwarantuje to wysoką skuteczność zabiegową. NANOPEN LIGHT ORIGINAL wyposażony jest w jednorazowe sterylne nanodyskowe kartridże z „tępymi” nanoigłami. Średnica pojedynczej nanoigły jest mniejsza niż 80nm, co odpowiada 1/1000 średnicy włosa!

Nanodyskowy kartridż umożliwia przeprowadzenie zabiegu złuszczającego naskórek – nanochip znajdujący się na kartridżu delikatnie, w sposób kontrolowany ściera naskórek. Złuszczanie naskórka jest monitorowane przez mikroChipy dlatego nie naruszamy bariery ochronnej skóry. Natomiast podczas ruchu stemplowania, kartridż tworzy tysiące niewidocznych kanałów nano, którymi substancje aktywne stosowane do zabiegu wnikają w głąb skóry. Podczas tego procesu dochodzi do złuszczenia martwego naskórka, a transport substancji kosmetycznych wzrasta o 92% w porównaniu do tradycyjnej metody aplikacji kosmetyków.

Czym różni się zabieg nanobrazji od mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa znacząco różni się mechanizmem zabiegowym od Nanobrazji, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo zbliżonego efektu zabiegowego. Mezoterapia mikroigłowa polega nakłuciach skóry za pomocą igieł znajdujących się w kartridżu, dochodzi wówczas do biorewitalizacji skóry oraz do jednoczesnego wprowadzenia substancji aktywnych z ampułek do skóry. Obserwujemy tutaj przerwanie ciągłości skóry, a sam okres rekonwalescencji trwa do kilku dni. Natomiast lista przeciwwskazań jest długa nie mogą z tego zabiegu korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z czynnymi chorobami autoimmunologicznymi.

Nanobrazja to zabieg zupełnie bezinwazyjny, nanodyskowe kartridże delikatnie ale efektywnie złuszczają skórę oraz wprowadzają substancje aktywne w głębsze warstwy skóry bez przerwania jej ciągłości (kanaliki wytworzone podczas zabiegu natychmiast zamykają się, a co z tym związane po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności). Lista przeciwwskazań jest bardzo krótka, a kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą bezpiecznie korzystać z tego zabiegu.


Jak wygląda nowoczesne urządzenie wykorzystujące nanotechnologię?

Dermapen czy Nanopen?

Niestety bardzo często kartridże nano do urządzenia derma pen, mylone są z nanodyskowymi kartridżami, które dostępne są tylko do urządzenia NANOPEN LIGHT ORIGINAL. Nanodyskowy kartridż do przeprowadzenia zabiegu Nanobrazji wykonany jest z wysokiej jakości nanosilikonu medycznego, natomiast kartidż nano do Derma pena wykonany jest z metalowych lub tytanowych igieł, które powodują przerwanie ciągłości skóry.

Kolejną różnicą jest proces gojenia po zabiegu. Podczas zabiegu z wykorzystaniem urządzenia NANOPEN LIGHT ORIGINAL utworzone nanokanaliki zamykają się natychmiast po wprowadzeniu substancji aktywnej w głąb skóry, natomiast w mezoterapii kartridżem nano, skóra potrzebuje kilku dni na całkowitą regencję.

Kolejną bardzo istotną różnica jest fakty, iż w urządzeniu do Nanobrazji system technologiczny jest zintegrowany z urządzeniem, co zapewnia odpowiednią częstotliwość drgań masażu wibracyjnego oraz siłę nacisku, która determinuje uzyskane efekty zabiegowe. Standardowe kartridże nano przeznaczone są do urządzeń dr. pen, które nie zostały stworzone w myśl nanotechnologii lecz mikrotechnologii, dlatego stosowane są wyłącznie do mikronakłuwania powierzchni skóry.


Mechaniczny peeling pomaga uregulować pracę gruczołów łojowych

Kto może korzystać z urządzenia Nanopen Light Original?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia NANOPEN LIGHT ORIGINAL odpowiedni jest dla osób z każdym typem cery: tłustej, mieszanej, wrażliwej czy suchej lub naczyniowej.

Przeciwwskazania do stosowania aparatu

Lista przeciwwskazać do zabiegu z wykorzystaniem urządzenia NANOPEN LIGHT ORIGINAL jest krótka i obejmuje: występowanie opryszczki aktywnej, trądzik w stanie aktywnym, ropnym oraz nadkażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu przeprowadzania zabiegu.

Zabieg Nanobrazji może być wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także u osób z alergią na metal, gdyż nanodyskowy kartridż wykonany jest z nanosilikonu medycznego.


Aparat kosmetologiczny jest przeznaczony do skóry z zmarszczkami w okolicy ust, oczu, szyi i dekoltu

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll