Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Co to takiego MICELE (płyn micelarny)?

Co to takiego MICELE (płyn micelarny)?

Czym są micele?

Płyn micelarny to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do demakijażu, oczyszczania twarzy. Jest to roztwór wodny zawierający mikroskopijne kuleczki zwane micelami. Dlaczego te mikroskopijne kuleczki są tak skuteczne i jak dokładnie działają a przede wszystkim, dlaczego warto stosować kosmetyki, w których się znajdują?

Micele są to małe cząsteczki o kulistym kształcie zbudowane z cząstek hydrofilowych (wodnych) i lipofilowych (tłuszczowych), które pochłaniają zanieczyszczenia do swojego wnętrza. Podczas zetknięcia ze skórą cząsteczki wykazujące powinowactwo do tłuszczu łączą się z sebum i resztkami makijażu zaś cząsteczki hydrofilowe wychwytują kurz i inne zanieczyszczenia.

Największą zaletą płynów micelarnych jest ich skuteczność w usuwaniu nawet mocnego, wodoodpornego makijażu nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka i łagodząc podrażnienia.

Zastosowanie płynu micelarnego

Stosowanie płynu micelarnego zastępuje wszystkie inne preparaty używane do pielęgnacji twarzy:

  • oczyszcza jak pianki, żele i mydła,
  • odświeża cerę i neutralizuje pH skóry przywracając jej odczyn kwaśny jak tonik,
  • nawilża jak mleczko,
  • działa antybakteryjne.


Kosmetyk oczyszczający przygotowujący skórę do dalszych czynności pielęgnacyjnych

Skład i wskazania do użycia kosmetyku z micelami?

Płyny micelarne najczęściej wzbogacone są w substancje aktywne takie jak np. kwas hialuronowy, który ma właściwości nawilżające czy d-panthenol (prowitamina B5) o właściwościach łagodzących i kojących. Tego typu kosmetyki do oczyszczania twarzy polecane są do każdego rodzaju cery, również do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

Jak stosować płyn micelarny?

Wystarczy zwilżyć wacik kosmetyczny wybranym płynem micelarnym i delikatnie przetrzeć nim twarz, szyję i dekolt bez zbędnego przecierania, gdyż micele samoczynnie zwiążą wszelkie zanieczyszczenia. W przypadku demakijażu oczu wystarczy zwilżony wacik przyłożyć na chwilkę do zamkniętej powieki.


Usuwanie makijażu bez konieczności spłukiwania twarzy

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll