Producenci

  • APIS Home & Spa
  • APIS Professional
  • ARTMEX
  • BARBICIDE
  • BCN

Opinie klientów

MICELE - co to takiego?

Czym są micele?

Płyn micelarny to roztwór wodny zawierający mikroskopijne kuleczki zwane micelami.

Micele są to małe cząsteczki o kulistym kształcie zbudowane z cząstek hydrofilowych (wodnych) i lipofilowych (tłuszczowych), które pochłaniają zanieczyszczenia do swojego wnętrza. Podczas zetknięcia ze skórą cząsteczki wykazujące powinowactwo do tłuszczu łączą się z sebum i resztkami makijażu zaś cząsteczki hydrofilowe wychwytują kurz i inne zanieczyszczenia.
Największą zaletą płynów micelarnych jest ich skuteczność w usuwaniu nawet mocnego, wodoodpornego makijażu nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka i łagodząc podrażnienia.

Stosowanie płynu micelarnego zastępuje wszystkie inne preparaty używane do pielęgnacji twarzy:

- oczyszcza jak pianki, żele i mydła

- odświeża cere i neutralizuje ph skóry przywracając jej odczyn kwaśny jak tonik

- nawilża jak mleczko.

Płyny micelarne najczęściej wzbogacone są w substancje aktywne takie jak np. kwas hialuronowy, który ma właściwości nawilżające czy d-panthenol (prowitamina B5) o właściwościach łagodzących i kojących.

Tego typu kosmetyki do oczyszczania twarzy polecane są do każdego rodzaju cery, również do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

Jak stosować płyn micelarny?

Wystarczy zwilżyć wacik kosmetyczny płynem i delikatnie przetrzeć nim twarz bez zbędnego przecierania gdyż micele samoczynnie zwiążą wszelkie zanieczyszczenia. W przypadku demakijażu oczu wystarczy zwilżony wacik przyłożyc na chwilkę do zamkniętej powieki. 

Bielenda Professional Płyn micelarny do demakijażu 300ml 

SYIS Płyn micelarny do demakijażu 300 ml 

MedBeauty Płyn micelarny do demakijażu z kawiorem 250 mlScroll