Informacje

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Peelingi

Preparaty kosmetologiczne do peelingu

Oferta profesjonalnych produktów kosmetologicznych do peelingu (dłoni, twarzy, stóp, ciała).

Pokazuje 1 - 45 z 45 elementów

Do czego służą kosmetyki w formie peelingu?

Kosmetyki służące do złuszczania martwych komórek skóry mają na celu głęboko oczyścić, odblokować pory, odsłonić nowe warstwy naskórka i pomóc eliminować niedoskonałości. Dostarczają nam wygodne rozwiązanie domowe, które może zastąpić profesjonalne zabiegi złuszczające w gabinecie kosmetycznym. Oprócz tego peelingi mogą też jeszcze bardziej wzmocnić efekty zabiegów czy zwykłej pielęgnacji w domu, gdyż podczas procesu wykonujemy masaż twarzy pozytywnie wpływający na skórę, m.in. pobudza mikrokrążenie.

Na jakie rodzaje dzielimy peelingi?

Peelingi dzielimy na drobnoziarniste i gruboziarniste. Pierwszy z nich zapewnia subtelniejsze działanie, dzięki czemu osoby z wrażliwą i suchą skórą mogą bez obaw go stosować. Natomiast drugi rodzaj charakteryzuje się większymi drobinkami, przez co silniej ściera naskórek. Z tej racji peeling gruboziarnisty jest polecany do pielęgnacji skóry tłustej i zanieczyszczonej, która potrzebuje natychmiastowego działania poprawiającego kondycję cery.

Zamiast peelingu drobnoziarnistego lub gruboziarnistego można użyć peeling enzymatyczny, który nie zawiera w sobie żadnych drobinek do ścierania. Wykorzystuje on specjalne enzymy zmiękczające i rozpuszczające martwy naskórek, w wyniku czego jego usunięcie jest niezwykle proste. Metoda ta zatem pozwala nam uniknąć mechanicznego pocierania skóry i tym samym gwarantuje, że może z niej skorzystać każdy niezależnie od typu cery.

Czy warto używać peeling w pielęgnacji skóry?

Kosmetyki w formie peelingu ogrywają istotną rolę w pielęgnacji skóry, gdyż umożliwiają wykonać ważny etap złuszczania naskórka. Proces ten polega na usunięciu z jego powierzchni martwych komórek, dzięki czemu składniki aktywne zawarte w innych kosmetykach lepiej i szybciej wnikną w głąb skóry właściwej. Co więcej umożliwia uzyskać efekt zdrowej i pięknej cery poprzez odsłonięcie nowych warstw. Wskutek tego otrzymujemy wygładzoną i miękką cerę o ujednoliconym kolorycie, a także wygładzamy zmarszczki czy zmniejszamy widoczność zmian potrądzikowych i innych niedoskonałości. Dlatego też warto dodać do kroku oczyszczania skóry peeling, aby zwiększyć efektywność naszej pielęgnacji w warunkach domowych.

Informacje

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll