OFICJALNY E-SKLEP LUXUSNATURY

Responsive layout
navigate_next
keyboard_backspace
navigate_next
keyboard_backspace

Filtruj według

Cena

Cena

  • 174,00 zł - 175,00 zł

Dostępność

Dostępność

Promocje

Bestseller

Diagnostyka

Urządzenia kosmetyczne do diagnostyki

Urządzenia kosmetologiczne do diagnostyki, np. analiza stanu skóry twarzy i ciała. Profesjonalny analizator skóry do użytku kosmetologicznego.

Aktywne filtry

Co to jest diagnostyka kosmetyczna skóry?

Diagnostyka kosmetyczna skóry twarzy i ciała stanowi bardzo ważny element każdej pielęgnacji, bowiem pozwala rozpoznać i zdiagnozować występujące problemy skórne w celu dobrania odpowiedniej terapii. Polega ona nie tylko na ocenie wzroku i dotyku kosmetologa, ale także na profesjonalnych maszynach wykorzystujących technologię analizy bioelektrycznej impedancji (BIA). Dzięki temu sprzęt jest w stanie podać dokładne parametry nawodnienia, natłuszczenia, elastyczności, grubości, gładkości, odczynu pH, wrażliwości i poziomu złuszczania komórek naskórka.

Dlaczego powinno się wykonywać diagnostykę stanu skóry?

Taka analiza stanu skóry gwarantuje znaleźć najbardziej skuteczne rozwiązania dla pacjentów, które pomogą poprawić wygląd i pozbyć się zaburzeń skórnych. Dlatego też zawsze podczas pierwszej wizyty u kosmetologa wykonuje się darmową diagnozę, by zaplanować odpowiedni program terapii czy zalecenia samodzielnej do pielęgnacji w domu. Wyniki badań skóry mówią pacjentowi o tym, jakie preparaty powinien używać do pielęgnacji porannej i wieczornej, których składników aktywnych brakuje skórze, a nawet jakich działań powinien unikać. W sytuacji, gdy w analizie odnotowano zbyt mały poziom nawilżenia kuracja będzie skupiać się na odbudowie równowagi płaszcza hydrolipidowego, natomiast szorstka skóra będzie poddawana zabiegom złuszczającym.

Czy można zbadać stan skóry w domu?

Zaburzenia skórne są zwykle niewidoczne gołym okiem, lecz dzięki specjalnej aparaturze można właściwie ocenić stan skóry. Albowiem wykorzystuje ona specjalne sondy, które badają podstawowe parametry - nawilżenie, natłuszczenie i szybkość wymiany naskórka. Nie trzeba jednak udawać się do gabinetu kosmetologicznego, by zbadać stan swojej skóry. Obecnie wyprodukowano sporo analizatorów do wykonywania pomiarów w warunkach domowych. Nie posiadają jakiegoś zaawansowanego mechanizmu obsługi. Wystarczy tylko przyłożyć tester do naskórka i poczekać na wynik. W każdym analizatorze stanu skóry znajduje się dokładne instrukcja interpretacji wyników, dzięki czemu każda osoba może sprawdzić kondycję i dowiedzieć się, na jakiego rodzaju pielęgnacji powinna się skupić.