Informacje

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Toniki

Toniki oczyszczające i nawilżające

Oferta toników kosmetologicznych do oczyszczania, np. z kwasem hialuronowym, woda różana, antybakteryjne, esencje tonizujące do twarzy, nawilżające toniki.

Pokazuje 1 - 30 z 30 elementów

Czym jest tonik do twarzy?

Tonik to kosmetyk tonizujący na bazie wody, który zawiera składniki o działaniu normalizującym i przywracającym równowagę skóry. Dzięki temu doskonale odświeża i rewitalizuje cerę, wyrównuje poziom pH, ściąga pory oraz przygotowuje skórę do dalszych kroków w pielęgnacji.

Toniki zajmują obowiązkowe miejsce w etapie demakijażu, ponieważ skóra pod wpływem stosowanych kosmetyków zmienia odczyn z kwaśnego na zasadowy. W konsekwencji jej równowaga zostaje zachwiana i łatwiej rozwijają się na niej bakterie. Na całe szczęście tonik pozwala wyeliminować ten problem i dodatkowo pielęgnować twarz, aby uzyskać efekt bardziej jędrnej i gładkiej cery pełnej blasku. Wystarczy tylko wybrać tonik z odpowiednimi składnikami.

Kiedy należy stosować kosmetyk tonizujący?

Kosmetyki tonizujące możemy wykorzystywać podczas porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy, pomiędzy oczyszczaniem a nakładaniem kremu. Wynika to z tego, że wspomaga oczyścić skórę z pozostałości negatywnie wpływających na jej stan i jednocześnie stanowi dodatkową warstwę dostarczającą cenne korzyści pielęgnacyjne.

Tonik przede wszystkim będzie przywracał prawidłowe pH, odbudowywał barierę hydrolipidową naskórka, redukował zmiany skórne, łagodził podrażnienia i rumień, nawilżał czy poprawiał wchłanianie substancji aktywnych zawartych w innych kosmetykach.

Wybierz tonik w zależności od rodzaju skóry

Wybierając tonik powinno zacząć się od tego, jaki posiadamy rodzaj skóry. Albowiem najlepiej działają toniki dedykowane konkretnemu rodzajowi cery, ponieważ zawierają składniki odpowiadające na ich potrzeby. Obecnie możesz spotkać się z kosmetykami tonizującymi do skóry suchej, mieszanej, tłustej, trądzikowej i wrażliwej.

W przypadku toniku dla osób z suchą skórą najlepiej sprawdzają się produkty z kwasem hialuronowym, aloesem i gliceryną. Z kolei problematyczna skóra z niedoskonałościami oraz nadmiernym wydzielaniem sebum potrzebuje składników o właściwościach antybakteryjnych i matujących. Natomiast osoby ze skłonnością na podrażnienia i alergię powinny stosować bezalkoholowy tonik o działaniu kojącym.

Informacje

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll