Informacje

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Demakijaż

Kosmetyki do demakijażu

Oferta preparatów i kosmetyków stosowanych do demakijażu, np. kokon jedwabnika, mleczko nawilżające, płyn do demakijażu, płyn micelarny, mleczko do demakijażu, pianka do mycia twarzy lub ciała.

Pokazuje 1 - 38 z 38 elementów

Jak powinien wyglądać demakijaż?

Przed pójściem spać, należy obowiązkowo zmyć makijaż z twarzy. Pozostawione resztki makijażu znacznie pogarszają stan skóry i są jednym z powodów postawania różnego rodzaju niedoskonałości. Dlatego też wieczorny rytuał w toalecie powinien zawierać etap dokładnego demakijażu, który będzie składać się z usunięcia zanieczyszczeń, oczyszczenia twarzy i tonizowania. Samo usunięcie makijażu i umycie twarzy zaburza dość mocno naturalne pH skóry, więc ostatni etap ma na celu przywrócić jej odpowiedni stan.

Co wybrać do demakijażu twarzy?

Podczas demakijażu twarzy lepiej unikać stosowania tradycyjnego mydła, gdyż może ono niekiedy podrażnić i wysuszyć skórę. Obecnie zaleca się używać specjalne kosmetyki, takie jak płyn micelarny, żel myjący lub mleczko. Wymienione produkty dobrze sprawdzają się nawet w usunięciu wodoodpornego makijażu.

Oprócz tego powinno się jeszcze kupić kosmetyk tonizujący - tonik o działaniu odświeżającym i łagodzącym podrażnienia. Pamiętaj także, aby po każdym demakijażu i stonizowaniu skóry zastosować ulubiony krem nawilżający na noc.

Kiedy wykonuje się demakijaż?

Demakijaż to podstawa zarówno wieczornej, jak i porannej pielęgnacji. Wynika to z tego, że po całej nocy skóra pochłania zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu i jednocześnie wydziela sebum. Z tego powodu po obudzeniu się dobrze jest oczyścić ją kosmetykiem myjącym, by zetrzeć ewentualne pozostałości.

Warto zaznaczyć, że codzienny demakijaż minimalizuje ryzyko pojawienia się wyprysków i ziemistego kolory cery.

Informacje

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll