Producenci

 • APIS Home & Spa
 • APIS Professional
 • ARTMEX
 • BARBICIDE
 • BCN

Opinie klientów

DERMA ROLLER - SPOSÓB NA CELLULIT

Zabiegi urządzenia typu derma roller najczęściej kierowane są przeciw objawom starzenia się skóry: zmarszczki, wiotczenie, itp. Dzięki wykorzystaniu regenerujących się mechanizmów naszej skóry, możemy w pewnym stopniu cofnąć czas, i spowolnić proces starzenia się skóry.

Niezwykle skutecznym narzędziem do walki w cellulitem są również zabiegi z użyciem tegoż urządzenia.

Jaki jest nasz przepis na wygładzenie "pomarańczowej skórki?

Po pierwsze wybór urządzenia z igiełkami o odpowiedniej długości- min. 1,0mm lub 1,5mm. Zabieg igiełkami o takiej długości inicjuje proces tworzenia się nowej warstwy kolagenu w skórze- dzięki temu będzie ona grubsza, bardziej jędrna a co za tym idzie nierówności mniej widoczne.

Po drugie zastosowanie odpowiedniego preparatu, który w swym składzie ma zarówno  substancje o właściwościach drenujących, lipolitycznych, oraz pielęgnujących.

Przygotowanie do zabiegu: weź kąpiel/prysznic, wykonaj peeling ciała- szczególnie miejsc, gdzie wykonywane będzie mikronakłuwanie, po osuszeniu skóry zdezynfekuj ją.

Można przystąpić do zabiegu- technika jest taka sama, jak w przypadku twarzy: wybrany obszar skóry dzielimy na fragmenty, które sukcesywnie w takim samym stopniu nakłuwamy: 10 razy w płaszczyźnie pionowej, poziomej i dwóch skosach.

Specjalistyczny preparat antycellulitowy nakładamy na skórę bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, pozostawiamy do wchłonięcia na min 15 minut. Następnie spłukujemy skórę czystą wodą, i aplikujemy delikatny krem/balsam nawilżający. Przez parę dni po zabiegu na skórze poddanej zabiegowi widoczne będzie zaczerwienienie, wyższa ciepłota, lekki obrzęk- jest to stan przejściowy. W tym czasie skórę należy dodatkowo nawilżać.

Zabiegi kierowane przeciwko cellulitowi z długością igiełek 1,5mm można wykonywać co 3 tygodnie.

Po upływie około tygodnia od zabiegu z igiełkami 1,5mm- w celu zwiększenia przepuszczalności naskórka dla substancji aktywnych zawartych w preparatach antycellulitowych można wykonać mikronakłuwanie urządzeniem z igiełkami 0,2mm. Takie zabiegi można wykonywać co 2-3 dni.

Urządzenia typu Body Derma Roller mają szeroką rolkę, dzięki temu zabieg na udach trwa krócej, niemniej jednak można w tym celu używać standardowych urządzeń.

Preparaty antycellulitowe, które sprawdzają się w walce z cellulitem:

MESOTER DRAININGMESOTER SLIMMINGAmpułki antycellulitowe z kofeiną i teofilinąMESOTER CELLULITEMESOTER FIRMINGWyszczuplające cerum dermoaktywne z kofeiną i l-karnitynąXtreme CelluliteLipo Glaucin Cream, Slim & FirmSystem naprawczy- emulsjaSystem naprawczy- serum,Kolagen naturalny Inventia Silver

Parę słów o tym, jak... nie używać Derma Rollerów...

Zabiegi z urządzeniami Derma Roller , niosą ze sobą dwojakie pozytywne efekty: Poprzez naruszenie zewnętrznej warstwy naskórka uruchamiane są naturalne mechanizmy naprawcze skóry- następuje przyspieszenie jej naturalnej odnowy biologicznej, czyli  stymulacja włókien kolagenu i elastyny.  Zabiegi tym urządzeniem umożliwiają dogłębną penetrację składników aktywnych w głąb skóry.

Aby zabiegi były w pełni efektywne i bezpieczne, należy unikać następujących rzeczy:

 • Źle zdezynfekowane urządzenie oraz/lub obszar skóry na którym wykonywany będzie masaż. Musimy kłaść szczególny nacisk na poprawną dezynfekcję,  zapobiegniemy dzięki temu infekcjom, wywołanymi bakteriami. Po wykonaniu zabiegu należy przepłukać  urządzenie pod bieżącą wodą, a po wyschnięciu zdezynfekować za pomocą 70% alkoholu, bądź specjalistycznym preparatem do tego przeznaczonym. Wysoka temperatura sprawia, że igiełki tępią się, nie zaleca się dezynfekowanie urządzenia z użyciem metod termicznych. Obowiązkowo dezynfekujemy urządzenie przed każdym zabiegiem.
 • Zbyt częste stosowanie. Każdy z nas ma inną miękkość skóry, oraz jej zdolność do regeneracji. Nie ma zdefiniowanego sposobu na używanie Derma Rollerów. Jeżeli zaczynasz przygodę z Derma- Rollerami, na początku wykonaj zabieg raz w tygodniu. W przypadku, gdy zauważysz, że Twoja skóra już po paru dniach jest zregenerowana, możesz stosować zabiegi Derma- Rollerami 2 razy w tygodniu.
 • Zabieg trwa zbyt długo. Prawidłowo wykonany zabieg powinien trwać od 3 do 15 minut- w zależności od prędkości wałeczkowania, wielkości oraz obszaru skóry. Wałeczkujemy wybrany obszar mniej więcej dziesięć razy we wszystkie możliwe strony: w górę i w dół , w prawo i w lewo, oraz na skosy zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
 • Źle dobrana długość igiełek. Nie bez powodów produkowane są Derma- Rollery z różnymi długościami igiełek- od 0,2mm do 3,0mm. Długość 0,2mm polecana jest do skóry głowy, 3,0mm do stosowania na obszarze pośladków, brzucha. Pamiętajmy, że skóra w okolicach oczu jest najcieńsza i najdelikatniejsza- tu polecamy długość 0,5mm z wałeczkiem 3-liniowym. Dzięki niemu precyzyjnie dotrzemy do trudno dostępnych miejsc.
 • Zyt słaby/ zbyt mocno dociskany wałeczek. Zbyt słaby nacisk spowoduje, że zabieg Derma Rollerem nie będzie efektywny. Przy zbyt mocnym dociskaniu mikrouszkodzenia skóry mogą być zbyt mocne.
 • Nie używamy jeżeli: mamy podrażnioną/nie zagojoną skórę, problemy z krzepliwością krwi , twardzinę skóry, trądzik różowaty, choroby grzybicze, wirusowe, bakteryjne, zażywamy leki immunosupresyjne, posiadamy blizny, które mają mniej niż 6 miesięcy.
 • Nie wykonujemy zabiegów na powiekach oraz ustach.
 • Obowiązkowo nie udostępniać urządzenia innym osobom.
 • Bezwzględnie rezygnujemy z opalania zaraz po zabiegu.
 • Po zabiegu stosuj krem nawilżający z filtrem SPF 50.
 • Zwracaj uwagę na to, czy kosmetyki, których używasz po zabiegu w swym składzie posiadają konserwanty- bowiem one też- poza pozytywnymi substancjami odżywczymi w większym stopniu przenikają wgłąb skóry. 
Scroll