Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Derma Roller dobór długości igieł odpowiednich do wybranego zabiegu

Derma Roller dobór długości igieł odpowiednich do wybranego zabiegu

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa urządzeniem Derma Roller?

Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem derma roller to doskonały i co ważne naturalny zabieg gwarantujący bezpieczne rozwiązanie anti-ageing, dzięki któremu znacznie opóźnimy postępujący proces starzenia oraz zniwelujemy wszelkie niedoskonałości skóry takie jak: blizny, zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory, nadmierna produkcja sebum, brak nawilżenia skóry, utrata jędrności i gęstości skóry oraz rozstępy i cellulit. Zabieg odpowiedni jest dla każdego typu skóry, niezależnie od wieku.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: JAK WYKONAĆ ZABIEG DERMA ROLLER?

Mechanizm działania urządzenia Derma Roller, powoduje powstanie kontrolowanego mikrouszkodzenia skóry. Poprzez system mikronakłuć cienkimi igiełkami, pobudzone zostają procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, dochodzi do remodelingu i przebudowy skóry, dzięki temu proces ten stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny powodując, że skóra staje się jędrna, napięta, blizny stopniowo są spłycane, zmarszczki wygładzane, koloryt wyrównany, pory zwężone, a rozstępy i cellulit wyeliminowane.

Terapia mikronakłuwania pozwala na jednoczesne wprowadzanie składników aktywnych, aż do skóry właściwej (zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej naskórka do 1000 razy więcej niż w normalnych warunkach podczas aplikacji manualnej). W trakcie zabiegu powstaje około 250000 mikrokanalików, przez które substancje aktywne zawarte w ampułkach do mezoterapii mikroigłowej wnikają w głąb skóry.

Mezoterapia mikroigłowa jest bardzo wszechstronnym zabiegiem, dlatego rollowanie można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, dłoniach, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Jest jedną z najskuteczniejszych metod stymulujących produkcję kolagenu i elastyny. Dowiedziono bowiem, iż utworzenie nowego kolagenu po zabiegu mezoterapii mikroigłowej trwa ok. 2-3 miesiące, a wzrost ilości kolagenu po zabiegu mezoterapii mikroigłowej wynosi 390% w stosunku do stanu początkowego.

Jakie są rodzaje urządzeń Derma Roller?

Wyróżniamy trzy rodzaje derma rollerów w zależności od zastosowania:

 • Derma Rollery - przeznaczone do zabiegów na twarz (np. najczęściej wybierany Derma Roller Skin Lifting),
 • Derma Rollery 3-liniowe - wyłącznie do zabiegów w okolicach oczu ze względu na wąską szerokość głowicy,
 • Body Rollery - przeznaczone do zabiegów na ciało.

Jeżeli nasza kuracja ukierunkowana jest na ciało w celu eliminacji rozstępów i cellulitu oraz poprawy jędrności skóry, wówczas wybieramy derma rollery na ciało tzw. body rollery, ze względu na szeroką głowicę zabiegową. Nie zawsze jednak rollery tego typu lepiej się sprawdzą, ponieważ w przypadku osób z obniżonym progiem bólu, spodowują większe odczucia bólowe, dlatego w tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie wybór rollera z mniejszą ilością igieł, o okrągłym kształcie: takiego jak: Derma Roller Skin Lifting.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem: KTÓRY WYBRAĆ MODEL DERMA ROLLERA?

Wałeczek z mikroigłami zapewnia bezpieczne rozwiązanie anty-age

Dostępne długości igieł oraz ich zastosowanie przy zabiegach Derma Roller

Zastosowanie igieł o długości: 0,2 mm, 0,25 mm oraz 0,3 mm

Głowice nakłuwające z igłami o długości 0,2 mm, 0,25 mm oraz 0,3 mm stosowane są przy zabiegach na skórę głowy oraz okolic oczu. Zwiększają przepuszczalność naskórka, powodują mikromasaż, pobudzają mikrokrążenie, złuszczają i odnawiają naskórek.

 • okolica zabiegowa: skóra głowy, okolica oczu, cała twarz.
 • częstotliwość zabiegowa: skóra głowy oraz okolice oczu - nie częściej niż raz w tygodniu, zabiegi wykonujemy w serii 6-8 zabiegów. Na twarz terapia powinna być wykonywana nie częściej niż 2 razy w tygodniu w serii 6-8 zabiegów.

Naskórek jako najbardziej zewnętrzna warstwa skóry jest najcieńszy pod oczami (jego grubość to 0,5 mm). Rolka o długości igieł 0,25 mm jest wystarczająco długa, aby utworzyć kanaliki, które szybko i sprawnie przetransportują substancje aktywne w głąb skóry oraz zapoczątkują proces tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Derma roller o długości igieł 0,2 mm, 0,25 mm oraz 0,3 mm – przeznaczony jest do zabiegów wprowadzających substancje aktywne w skórę głowy, w terapiach wypadających włosów oraz łysienia, także androgenowego. Dochodzi tutaj również do pobudzenia mikrokrążenia, co ma znaczący wpływ na efekt terapii.

Derma roller o długości igieł 0,2 mm, 0,25 mm lub 0,3 mm przeznaczony jest również w terapii na twarz: okolice oczu oraz całą twarz. Rolując okolice oczu podaną długością igieł dochodzi do odżywienia skóry, napięcia, stymulacji powstawania włókien kolagenowych i elastynowych, skóra staje się rozjaśniona, bez zasinień i obrzęków. Stosując podaną długość igieł na pozostały obszar zabiegowy twarzy, dochodzi do transportu substancji aktywnych z ampułek do mezoterapii mikroigłowej w głębsze warstwy skóry, czyli do odżywienia skóry oraz obkurczenia porów skórnych.

Zastosowanie igieł o długości: 0,5 mm

Derma roller z głowicą nakłuwającą wyposażoną w igły o długości 0,5 mm przeznaczony jest do zabiegów wprowadzających substancje aktywne w skórę głowy w terapiach wypadających włosów oraz łysienia, także androgenowego. Dochodzi wówczas również do pobudzenia mikrokrążenia - co ma znaczący wpływ na efekt terapii.

 • okolica zabiegowa: skóra głowy, okolica oczu, cała twarz, szyja, dekolt.
 • częstotliwość zabiegowa: skóra głowy, okolice oczu oraz cała twarz, szyja i dekolt nie częściej niż raz w tygodniu, zabiegi wykonywane są w serii 6-8 zabiegów.

Igły o długości 0,5 mm zastosowane w Derma Rollerach powodują złuszczenie i odnowę naskórka, pobudzenie mikrokrażenia, mikromasaż, zwiększenie przepuszczalności naskórka, powstawanie nowego kolagenu i elastyny oraz poprawiają jędrność i napięcie skóry.

Igły o długości 0,5 mm przeznaczone są również do terapii na twarz: okolice oczu oraz na całą twarz. Rolując okolice oczu podaną długością igieł dochodzi do odżywienia skóry, napięcia, stymulacji powstawania włókien kolagenowych i elastynowych, skóra staje się rozjaśniona, bez zasinień i obrzęków.

Stosując igły o długości 0,5 mm na pozostały obszar zabiegowy twarzy, dochodzi do transportu substancji aktywnych z ampułkek do mezoterapii mikroigłowej, w głębsze warstwy skóry, czyli do odżywienia skóry, poprawy jej kolorytu, niwelowanie przebarwień i nierówności skóry, a także zmniejszone wydzielanie sebum. Obserwujemy tutaj również obkurczenie porów skórnych i redukcję płytkich zmarszczek.

Zastosowanie igieł o długości: 0,75 mm

Derma Roller z głowicą nakłuwającą wyposażoną w igły i długości 0,75 mm powoduje złuszczenie i odnowę naskórka, pobudzenie mikrokrążenia, mikromasaż, zwiększenie przepuszczalności naskórka, powstawanie nowego kolagenu i elastyny oraz poprawę jędrności i napięcia skóry.

 • okolica zabiegowa: twarz (omijając okolice oczu), okolice czoła, policzki, szyja, dekolt.
 • częstotliwość zabiegowa: twarz, szyja, dekolt nie częściej niż raz w tygodniu w serii 4-8 zabiegów.

Igły o długości 0,75 mm przeznaczone są głównie do terapii na twarz (oprócz okolic oczu). Stosując podaną długość igieł na twarz, dochodzi do transportu substancji aktywnych z ampułek do mezoterapii mikroigłowej w głębsze warstwy skóry, czyli dla odżywienia skóry, poprawy jej kolorytu, niwelowania przebarwień i nierówności skóry, a także zmniejszenia wydzielaniasebum. Obserwujemy tutaj również obkurczenie porów skórnych i redukcję płytkich i głębszych zmarszczek, a także zagęszczenie struktury skóry.

Zastosowanie igieł o długości: 1,0 mm

Derma Roller z głowicami nakłuwającymi wyposażonymi w igły o długości 1,0 mm powodują złuszczanie i odnowę naskórka, pobudzenie mikrokrążenia, mikromasaż, zwiększenie przepuszczalności naskórka, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawę kolorytu, redukcje zmarszczek, blizn, przebarwień.

 • okolica zabiegowa: twarz (omijając okolice oczu), szyja, dekolt, ciało.
 • częstotliwość zabiegowa: twarz, szyja, dekolt nie częściej niż raz w tygodniu w serii 4-8 zabiegów. Ciało nie częściej niż raz w tygodniu w serii 4-10 zabiegów.

Derma roller o długości igieł 1,0 mm przeznaczony jest do terapii na twarz (oprócz okolic oczu) oraz ciała. Stosując podaną długość igieł na twarz, dochodzi do transportu substancji aktywnych z ampułek do mezoterapii mikroigłowej w głębsze warstwy skóry, czyli do odżywienia skóry, poprawy jej kolorytu, niwelowania przebarwień i nierówności skóry, a także zmniejszenia wydzielania sebum.

Przy igłach o długości 1,0 mm obserwujemy tutaj również obkurczenie porów skórnych i redukcję płytkich i głębszych zmarszczek, a także zagęszczenie struktury skóry i niwelowanie blizn także tych potrądzikowych. Derma roller o podanej długości igieł w terapiach na ciało niweluje nawisy skórne, redukuje cellulit i rozstępy.

Zastosowanie igieł o długości: 1,5 mm

Derma Roller wyposażony w głowice z igłami o długości 1,5 mm powodują pobudzenie mikrokrążenia, mikromasaż, znaczne zwiększenie przepuszczalności naskórka, pobudzenie fibroblastów na poziomie skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny, poprawę kolorytu, redukcje zmarszczek, blizn, przebarwień. Na ciało widoczna redukcja rozstępów, blizn i cellulitu.

 • okolica zabiegowa: twarz (omijając okolice oczu i czoła w terapiach na blizny), ciało.
 • częstotliwość zabiegowa: twarz nie częściej niż raz na dwa tygodnie w serii 4-8 zabiegów. Ciało nie częściej niż raz na dwa tygodnie w serii 4-10 zabiegów.

Derma roller o długości igieł 1,5 mm przeznaczony jest do terapii na twarz (oprócz okolic oczu i czoła) oraz ciała. Stosując podaną długość igieł na twarz, dochodzi do transportu substancji aktywnych z ampułek do mezoterapii mikroigłowej w głębsze warstwy skóry, czyli do odżywienia skóry, poprawy jej kolorytu, niwelowania przebarwień i nierówności skóry, a także zmniejszenia wydzielaniasebum.

Przy igłach o długości 1,5 mm obserwujemy tutaj również obkurczenie porów skórnych i redukcję płytkich, głębszych zmarszczek oraz bruzd skóry, a także zagęszczenie struktury skóry i niwelowanie blizn także tych potrądzikowych. Derma roller o podanej długości igieł w terapiach na ciało niweluje nawisy skórne, redukuje cellulit i rozstępy.

Zastosowanie igieł o długości: 2,0 mm oraz 3,0 mm

Derma Roller z głowicą nakłuwającą z igłami o długości 2,0 mm oraz 3,0 mm powoduje pobudzenie mikrokrążenia, mikromasaż, znaczne zwiększenie przepuszczalności naskórka, pobudzenie fibroblastów na poziomie skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny, widoczną redukcję rozstępów, blizn i cellulitu.

 • okolica zabiegowa: ciało.
 • częstotliwość zabiegowa: zabieg powinien być wykonywany raz na trzy tygodnie w serii 4-10 zabiegów.

Derma roller o podanej długości igieł przeznaczony jest do terapii na ciało - dochodzi do transportu składników odżywczych w głąb skóry, niweluje nawisy skórne tzw. luźną skórę, redukuje cellulit i rozstępy.

Wałek pokryty cienkimi mikroigłami został stworzony do profesjonalnego nakłuwania skóry

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll