Producenci

 • APIS Home & Spa
 • APIS Professional
 • ARTMEX
 • BARBICIDE
 • BCN

Opinie klientów

Fototerapia ultradźwięki

Historia leczenia światłem sięga czasów starożytnych, ten typ terapii został udokumentowany już przezstarożytnych Egipcjan.

W czasach nowożytnych- ponad 100 lat temu, duński lekarz Niels Ryberg Finsen zaczął stosować sztuczne światło do celów terapeutycznych. Skonstruował on urządzenie: łukową lampę leczniczą, stosowaną w leczeniu gruźlicy i chorób skórnych. Za swoje odkrycia został odznaczony nagrodą Nobla w 1903 roku.

Koncepcja „światła dla piękna skóry” – fotoodmładzanie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, polega naaplikowaniu impulsów silnego światła, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka.

Za pośrednictwem impulsów światła, do skóry dociera energia cieplna, stymuluje ona odbudowę włókien kolagenowych i elastyny, które wspomagają naprawę mikrosieci tworzące tkankę skóry i naskórka. Dzięki temu uzyskuje się efekt wypełnienia- poprawy struktury i regeneracji skóry od wewnątrz.

Następuje redukcja bruzd i zmarszczek mimicznych, podkreślenie owalu twarzy, ujednolicenie kolorytu skóry, dodanie blasku i poprawa napięcie skóry, nadanie młodego i zdrowego wyglądu.

Badania kliniczne pokazują, że światło dostaje się do organizmu jako energia, i jest wchłaniana przez fotoreceptory wewnątrz komórek, dzięki temu terapia światłem:

 1. Wspomaga leczenie urazów tkanek miękkich i chorób skóry, takich jak łuszczyca, opryszczka, owrzodzenia podudzi, oparzenia i trądzik.
 2. Widmo światła jest szczególnie skuteczne w leczeniu ran, skaleczeń, poprzez punkty akupresury lub innych obszarów w pobliżu powierzchni skóry.
 3. Wyrównuje koloryt skóry, poprawia krążenie, wspomaga walkę z trądzikiem, wygładza blizny i zmarszczki.
 4. Zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, co za tym idzie jest lepsza przepuszczalność preparatów zastosowanych podczas zabiegu.
 5. Pobudza metabolizm komórek, dzięki temu są lepiej dotlenione, pobudza syntezę nowych włókien kolagenowych.
 6. Pobudza naturalny mechanizm obronny organizmu.
 7. Wspomaga tworzenie się nowych kapilar, dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona- odżywiona.
 8. Wspiera funkcjonowanie układu limfatycznego
 
Wiele urządzeń kosmetycznych zawiera w sobie emiter określonego koloru światła, które niosą ze soba okreslone zdrowotne oddziaływanie.
 
Do najczęściej wykorzystywanych należą:
 

Światło czerwone:

Zwiększa aktywność komórkową na poziomie skóry. Stymulacja światłem zwiększa przepływ krwi, pomaga dostarczyć substancje odżywcze i czynniki wzrostu do leczonych obszarów. Światło czerwone pobudzaprodukcję fibroblastów i kolagenu w skórze ze zmarszczkamiOtwierają kanały limfatyczne i następuje lepszy drenaż, co ułatwia usuwanie substancji toksycznych i powoduje, że skóra wygląda zdrowiej.

Wskazania: wypłycanie zmarszczek, likwidowanie ziemistego koloru skóry, walka z trądzikiem, poprawa przemiany materii, poprawa stopnia utlenienia skóry, jej odtłuszczenie.

Typ skóry: każdy typ.

Światło zielone:

Łączy w sobie efekty działania kolorów czerwonego i niebieskiego, dodatkowo działania relaksacyjnie,  zwiększa natlenienie poprzez lepszą cyrkulację krwi.

Wskazania: walka z trądzikiem, wągrami, zaskórnikami, rozjaśnia przebarwienia po opalaniu.

Typ skóry: tłusta.

Światło niebieskie:

Ma działanie uspokajające, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne.

Wskazania: trądzik pospolity, trądzik różowaty, działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Typ skóry: każdy typ.

 

Urządzenia wykorzystujące lecznicze działanie światła:

Masażer Ultradźwiękowy z funkcja swiatłoterapi 2w1

DNS REVO PLUSDNS REVO RE

DNS SE+

Ręczny laser Anti Aging

Scroll