Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

PLACENTA - skuteczna walka z wypadającymi włosami

PLACENTA - skuteczna walka z wypadającymi włosami

Czym jest placenta?

PLACENTA to wyciąg z łożyska, bogata w liczne substancje odżywcze takie jak witaminy typu: A, B2, B12, C, E, kwas foliowy, biotyna, enzymy i oligoelementy. Preparaty w ampułkach zawierające placentę stosowane są w kuracjach do włosów. Placenta jest to łożysko, które umożliwia wchłanianie składników odżywczych za pośrednictwem kwasu dezoksyrybonukleinowego DNA zawartego w płynnym, rozpuszczalnym w wodzie łożysku, otrzymujemy wówczas bogaty związek protein i aminokwasów.

Do ampułek z zawartością placenty zazwyczaj dodawane są określone witaminy, odpowiednie dla funkcji żywienia cebulek włosów. Składnik ten stał się bardzo pożądany w kuracjach przeciw wypadaniu włosów. Dzięki swojej potwierdzonej skuteczności, placenta zyskała szerokie grono zwolenników, nie tylko wśród specjalistów z dziedziny trychologii ale i miłośników pięknych, zdrowych i bujnych włosów.

Jeśli zmagasz się z nadmiernie wypadającymi włosami, to ten właśnie składnik powinien znaleźć się w Twojej domowej pielęgnacji. Placenta jest składnikiem, który jak dotąd daje najlepsze rezultaty w drodze do pięknych i gęstych włosów. Włosy stają się wyraźnie mocniejsze, bardziej gęste, odżywione i elastyczne.

Wskazania do użycia preparatów z placentą

 • nadmiernym wypadaniu włosów,
 • zakolach – pobudzają uśpione cebulki włosowe,
 • łysieniu androgenowym u kobiet i mężczyzn,
 • łysieniu plackowatym,
 • słabych i łamliwych włosach – wzmacniają ich strukturę i regenerują,
 • włosach cienkich i delikatnych – zwiększają objętość,
 • włosach matowych pozbawionych blasku – nadają jedwabistości i połysku.


Aplikacja manualna ampułkami Placenta Placo zapewnia regenerację struktury włosów

Jak stosować produty z placentą?

Profesjonalne kuracje z placentą często stosowane są w gabinetach trychologicznych. Zazwyczaj mają formę wprowadzania ampułek z zawartością placenty urządzeniem do mezoterapii mikroigłowej np. Derma Pen. Kuracje te stosowane są m.in. w przypadku słabych, łamliwych i wypadających włosów, jako środek na łysienie plackowate.

Bardzo często szkodzimy sobie nieodpowiednio dobranymi preparatami do włosów. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór dobrych jakościowo produktów do pielęgnacji włosów. Stosując kurację domową ampułkami z zawartością placenty należy przygotować włosy poprzez dokładne pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń i łoju za pomocą wysokiej jakości szamponu, idealnym produktem jest szampon w kostce Kostka Natury, który zawiera w 100% naturalne składniki i doskonale przygotowuje włosy oraz skórę głowy do planowanej kuracji przeciw wypadaniu włosów.

Jak prawidłowo przeprowadzić kurację domową?

Przeprowadzenie kuracji domowej jest bardzo proste, wystarczy umyć włosy i skórę głowy, nałożyć wybrany preparat z zawartością placenty. Następnie po aplikacji ampułki przystępujemy do ręcznego masażu skóry głowy, aby pobudzić mikrokrążenie - dla najbardziej skutecznego wchłaniania preparatu. Masaż można również skutecznie przeprowadzić Ajurwedyjskim masażerem do skóry głowy.

Aby wzmocnić działanie preparatu możemy wprowadzić ampułkę za pomocą urządzenia do mezoterapii mikroigłowej, które odpowiednie jest do użytku domowego jak Dermo Pins, Dermo Pen Q1 lub Derma Roller Skin Lifting.

Podczas kuracji postarajmy się również o dostarczenie odpowiednich składników od wewnątrz organizmu. Idealnym uzupełnieniem kuracji na włosy będzie doustne przyjmowanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Szczególnie polecany przez specjalistów jest kolagen w płynie po Collagen Skin Lifting - kolagen decyduje o elastyczności, sprężystości włosów, skóry i paznokci.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zahamować wypadanie włosów?

 • ogranicz wykonywania agresywnych zabiegów na włosy jak: farbowanie, rozjaśnianie,
 • nie związuj włosów ciasną gumką, zamiast tego zrób luźny warkocz lub luźne upięcie, aby jeszcze bardziej nie obciążać słabych włosów,
 • żeby wzmocnić działanie ampułek systematycznie wykonuj peeling skóry głowy oraz stosuj naturalne szampony zapobiegające wypadaniu włosów,
 • wprowadź odpowiednią suplementację kwasem hialuronowym oraz kolagenem,
 • pamiętaj, że bardzo duży wpływ na stan naszych włosów ma tryb życia oraz stres,
 • jeśli przez długi czas i w sporych ilościach wypadają Ci włosy, zgłoś się do specjalisty i wykonaj stosowane badania.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: DOBROCZYNNA SYNERGIA DLA SKÓRY - FOTOTERAPIA LED I ULTRADŹWIĘKI.

Serum przeznaczone do włosów cienkich i osłabionych

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll