Producenci

  • APIS Home & Spa
  • APIS Professional
  • ARTMEX
  • BARBICIDE
  • BCN

Opinie klientów

C jak: Collagen

 C jak Collagen

 Podobnie jak wszystkie inne białka, kolagen składa się z aminokwasów, cząsteczek organicznych, z węgla, wodoru i tlenu. Kolagen to tak na prawdę  rodzina białek, a nie jedno konkretne białko. Jest najobficiej występującym białkiem u ssaków 25% do 35% całkowitej zawartości w organizmie.  Stanowi on główny składnik tkanki łącznej, w tym skóry, kości, zębów, ścięgien, chrząstek i narządów, jest głównym katalizatorem wzrostu tkanek  oraz ich regeneracji. W skórze człowieka zawartość kolagenu stanowi aż 70%. Zdrowy człowiek na ogół nie potrzebuje uzupełniać diety w  suplementy  kolagenowe, ale wiele osób sięga po te preparaty celu poprawienia kondycji stawów, lub poprawy wyglądu skóry (efekt odmładzający).

 Kolagen ma również pozytywny wpływ na: usprawnienie metabolizmu, zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu który wpływa między innymi na:  utratę tłuszczu, rozwój masy mięśniowej, wzrost poziomu energii, jakość snu oraz usprawnia gojenie się ran i oparzeń.

 Po około 25 roku życia ludzki organizm traci zdolność do efektywnego odtwarzania kolagenu w naszej skórze, przez co staje się ona mniej elastyczna i  jędrna i bardziej podatna na uszkodzenia. Szybko tworzą się bruzdy i zmarszczki, naczyńka oraz przebarwienia. Skóra staje się odwodniona, włosy  słabną i matowieją.

 Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że suplementacja diety w preparaty zawierające hydrolizat kolagenu może zatrzymać lub odwrócić zwiotczenie skóry i  powstawanie zmarszczek.

 W przypadku przyjmowania kolagenu w celu poprawy wyglądu, jędrności skóry, jego dawka powinna być ograniczona do około pięciu gramów  dziennie. Efekty suplementacji hydrolizatem kolagenu widoczne są już po 4 tygodniach regularnego stosowania.

 Kolagen jest rozpuszczalny w wodzie, więc jego nadmierne ilości są szybko usuwane z organizmu.

 Podczas suplementacji diety kolagenem, ważne jest, aby dostarczyć większą ilość witaminy C i lizyny, które dodatkowo potęgują syntezę kolagenu.

 Efekty suplementacji kolagenu wpływające na stan skóry

- pomaga przywrócić elastyczność skóry przez stymulację do pracy elastyny, która wraz z kolagenem jest odpowiedzialna za jej nawilżenie i elastyczność,

- wpływa na zmniejszenie liczby martwych komórek w warstwie rogowej skóry i naskórka,

- ma wpływ na przywrócenie zdrowego kolorytu skóry,

- wzmacnia naczyńka krwionośne, dzięki czemu są mniej podatne na pękanie

- stymuluje rozrost naczyń krwionośnych, zaopatrujących komórki w substancje odżywcze.

POLECANE PRODUKTY

Collagen i kwas hialuronowy w kapsułkach

Syis Ampułki kolagenowe pure collagen 100% 3 ml

Alissa Beaute - Collagen 50ml

Tegoder Koncentrat aktywnego biologicznie kolagenu CONCENTRATE OF NATIVE COLLAGEN 50ml

BeautyMed SAS Krem dermo-aktywny z kolagenem & elastyną 50ml

BeautyMed SAS Przeciwzmarszczkowe serum dermo-aktywne z kolagenem i elastyną 30ml

Kolagen Noble Health 90 tabletek

Scroll