Blog kosmetyczny

Producenci

  • APIS Home & Spa
  • APIS Professional
  • ARTMEX
  • BARBICIDE
  • BCN

Opinie klientów

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? 

 

Cellulit często złośliwie nazywany „nierozłącznym towarzyszem kobiety”, tzw. „skórka pomarańczowa” jest nieprawidłowością w budowie tkanki łącznej. Objawia się licznymi zagłębieniami, nierównościami oraz zwiotczeniem skóry - najczęściej na pośladkach i udach, zwykle pojawia się po okresie dojrzewania. Występuje zarówno u osób z nadwagą, jak i u bardzo szczupłych kobiet.
W przebiegu tej dolegliwości pojawiają się zmiany w obrębie tkanki tłuszczowej oraz mikrokrążenia, wynikające z zaburzeń dotyczących krwi oraz chłonki, które powodują stwardnienie włókien tkanki łącznej.  
Tkanka tłuszczowa składa się z pojedynczych komórek – adipocytów, które łączą się w tzw. zraziki tłuszczowe. Gdy proces gromadzenia tłuszczów nasila się, np. w okresie dojrzewania, zraziki stają się coraz większe do tego stopnia, że zaczyna brakować tkanki łącznej. Skóra staję się nierówna pełna grudek i zagłębień. 


CELLULIT JEST CZĘSTO KLASYFIKOWANY PRZY UŻYCIU CZTERECH STOPNI:

         Stopień I - obszar skóry dotkniętej schorzeniem jest gładki – nie jest dobrze widoczny. Dopiero po ściśnięciu skóry pojawiają się na niej nierówności. Problem cellitu tego stopnia może być obecny nawet u nastolatek -nasila się on zwłaszcza przed miesiączką. W tym stadium cellulit jest łatwy do usunięcia.

         Stopień II - charakteryzuje się innym odcieniem bladość (ciastowatość) skóry, niższą temperaturą i zmniejszeniem elastyczności. Charakterystyczne pofałdowania widoczne są bez uszczypnięcia skóry - w pozycji stojącej, znikają w pozycji leżącej.

         Stopień III - skóra jest szorstka, nierówności widoczne są bardzo wyraźnie niezależnie od pozycji (leżąca bądź stojąca) i kąta padania światła. Często towarzyszy mu ból, szczególnie przy naciśnięciu guzków tłuszczowych.

         Stopień IV – przy tym stopniu zaawansowania cellulitu ciało jest pofałdowane niezależnie od pozycji, a silny ból występuje nawet przy delikatnym ucisku.

 

WYRÓŻNIAMY DWA RODZAJE CELLULITU, CELLULIT TŁUSZCZOWY ORAZ CELLULIT WODNY.
Jak odróżnić te dwa typy cellulitu?
W przypadku cellulitu tłuszczowego najważniejszą jego cechą jest bolesność przy dotyku, jak również nasilenie się jego widoczności w przypadku wzrostu wagi. Walka z tego typu cellulitem będzie polegała głównie na redukcji komórek tłuszczowych.
Cellulit wodny pojawia się natomiast u szczupłych kobiet, a grudki i nierówności widoczne są głównie na nogach i udach. Jego charakterystycznym objawem jest obrzęk pojawiający się tuż przed miesiączką.

 

DO CZYNNIKÓW POWODUJĄCYCH POWSTAWANIE CELLULITU NALEŻĄ M.IN.:

  • Hormony  - hormony mogą przyczyniać się do rozwoju cellulitu. Do najczęściej wymienianych należą: estrogen, insulina, noradrenalina, hormony tarczycy i prolaktyny.
  • Genetyka - niektóre geny są odpowiedzialne za rozwoju cellulitu, szczególnie w połączeniu z innymi czynnikami takimi jak płeć, rasa powolny metabolizm rozkład tłuszczu tuż pod skórą i niewydolność krążenia.
  • Dieta  - ludzie, którzy jedzą zbyt dużo nasyconych tłuszczów zwierzęcych, węglowodanów lub soli, jednocześnie zbyt mało błonnika, mogą być bardziej narażeni na występowanie cellulitu.
  • Styl życia – siedzący tryb życia bądź palenie tytoniu może być czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia „pomarańczowej skórki”.
  • Odzież – zbyt obcisła odzież i bielizna zaburzają naturalny przepływ krwi - przez co skóra jest gorzej odżywiona, dotleniona.

 

JAK POZBYĆ SIĘ CELLULITU?

 

Najlepsze efekty przyniosą wielowymiarowe działania, obejmujące zarówno lekkostrawną dietę, aktywność fizyczną, jak również odpowiednią pielęgnację domową. Solidnym wsparciem w walce z cellulitem są zabiegi z wykorzystaniem urządzeń kosmetycznych. Do najskuteczniejszych z nich należą zaawansowane masażery do ciała, które przeznaczone są do użytku domowego. Nowoczesne masażery wyposażone są w funkcję elektrostymulacji, liposukcji ultradźwiękowej, sonoforezy, jonoforezy, fal radiowych czy światłoterapii. Szczególnie polecany model to Body Shape 6w1 oraz Body Booster 3w1.
Godne uwagi w walce z cellulitem są również masażery ręczne takie jak Masażer 3D lub Masażer Diamond 4D oba modele wzbogacone są o funkcję mikroprądów.
 
Warto również wspomnieć o mezoterapii mikroigłowej, urządzenia typu Derma pen czy Derma Roller doskonale pogrubią skórę, co zmniejszy widoczność cellulitu i wzmocni włókna kolagenowe, metoda ta pozwoli przedostać się substancjom aktywnym zawartym w ampułkach do ciała znacznie głębiej niż przy standardowych aplikacjach, dzięki czemu komórki tłuszczowe zostaną zniwelowane, a cellulit stanie się niewidoczny.
 
Niezależnie od urządzenia, które wybierzemy do walki z cellulitem, bardzo ważna jest systematyczność. Systematyczność zagwarantuje nam widoczne, pozytywne rezultaty zniwelowania "pomarańczowej skórki".
 
Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekty zabiegowe z wykorzystaniem wyżej wymienionych urządzeń, polecamy do zabiegu zastosować odpowiednie ampułki do ciała.
Ampułki do walki z cellulitem zawierają takie substancje jak: kofeina, teofilina, teobromina, L-karnityna (powoduje destrukcję komórek tłuszczowych), wyciągi z bluszczu i kasztana indyjskiego oraz miłorząb japoński, rutyna (uszczelniają drobne naczynia krwionośne, poprawiają odpływ żylny), jod i wodorosty (przeciwdziałają gromadzeniu się tłuszczu w komórkach tłuszczowych) oraz krzem.
 
Do profesjonalnych metod walki z cellulitem zalicza się Endermologię oraz Falę uderzeniową, natomiast leczenie chirurgiczne obejmuje zabieg Liposukcji tzw. odsysanie tłuszczu.
Scroll