Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Co to jest cellulit?

Cellulit często złośliwie nazywany „nierozłącznym towarzyszem kobiety”, tzw. „skórka pomarańczowa” jest nieprawidłowością w budowie tkanki łącznej. Objawia się licznymi zagłębieniami, nierównościami oraz zwiotczeniem skóry - najczęściej na pośladkach i udach, zwykle pojawia się po okresie dojrzewania. Występuje zarówno u osób z nadwagą, jak i u bardzo szczupłych kobiet.

W przebiegu tej dolegliwości pojawiają się zmiany w obrębie tkanki tłuszczowej oraz mikrokrążenia, wynikające z zaburzeń dotyczących krwi oraz chłonki, które powodują stwardnienie włókien tkanki łącznej.

Tkanka tłuszczowa składa się z pojedynczych komórek – adipocytów, które łączą się w tzw. zraziki tłuszczowe. Gdy proces gromadzenia tłuszczów nasila się, np. w okresie dojrzewania, zraziki stają się coraz większe do tego stopnia, że zaczyna brakować tkanki łącznej. Skóra staję się nierówna pełna grudek i zagłębień.

Klasyfikacja cellulitu przy użyciu czterech stopni

Stopień I - obszar skóry dotkniętej schorzeniem jest gładki – nie jest dobrze widoczny. Dopiero po ściśnięciu skóry pojawiają się na niej nierówności. Problem cellitu tego stopnia może być obecny nawet u nastolatek - nasila się on zwłaszcza przed miesiączką. W tym stadium cellulit jest łatwy do usunięcia.

Stopień II - charakteryzuje się innym odcieniem bladość (ciastowatość) skóry, niższą temperaturą i zmniejszeniem elastyczności. Charakterystyczne pofałdowania widoczne są bez uszczypnięcia skóry - w pozycji stojącej, znikają w pozycji leżącej.

Stopień III - skóra jest szorstka, nierówności widoczne są bardzo wyraźnie niezależnie od pozycji (leżąca bądź stojąca) i kąta padania światła. Często towarzyszy mu ból, szczególnie przy naciśnięciu guzków tłuszczowych.

Stopień IV - przy tym stopniu zaawansowania cellulitu ciało jest pofałdowane niezależnie od pozycji, a silny ból występuje nawet przy delikatnym ucisku.


Schemat warstw skóry z zrazikami tłuszczowymi

Jak odróżnić cellulit tłuszczowy od cellulitu wodnego?

Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu: cellulit tłuszczowy oraz cellulit wodny. W przypadku cellulitu tłuszczowego najważniejszą jego cechą jest bolesność przy dotyku, jak również nasilenie się jego widoczności w przypadku wzrostu wagi. Walka z tego typu cellulitem będzie polegała głównie na redukcji komórek tłuszczowych.

Cellulit wodny pojawia się natomiast u szczupłych kobiet, a grudki i nierówności widoczne są głównie na nogach i udach. Jego charakterystycznym objawem jest obrzęk pojawiający się tuż przed miesiączką.

Jakie czynniki powodują powstanie skórki pomarańczowej?

  • Hormony - hormony mogą przyczyniać się do rozwoju cellulitu. Do najczęściej wymienianych należą: estrogen, insulina, noradrenalina, hormony tarczycy i prolaktyny,
  • Genetyka - niektóre geny są odpowiedzialne za rozwoju cellulitu, szczególnie w połączeniu z innymi czynnikami takimi jak płeć, rasa powolny metabolizm rozkład tłuszczu tuż pod skórą i niewydolność krążenia,
  • Dieta - ludzie, którzy jedzą zbyt dużo nasyconych tłuszczów zwierzęcych, węglowodanów lub soli, jednocześnie zbyt mało błonnika, mogą być bardziej narażeni na występowanie cellulitu,
  • Styl życia – siedzący tryb życia bądź palenie tytoniu może być czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia „pomarańczowej skórki”,
  • Odzież – zbyt obcisła odzież i bielizna zaburzają naturalny przepływ krwi - przez co skóra jest gorzej odżywiona, dotleniona.

Jak pozbyć się cellulitu?

Najlepsze efekty przyniosą wielowymiarowe działania, obejmujące zarówno lekkostrawną dietę, aktywność fizyczną, jak również odpowiednią pielęgnację domową. Solidnym wsparciem w walce z cellulitem są zabiegi z wykorzystaniem urządzeń kosmetycznych. Do najskuteczniejszych z nich należą zaawansowane masażery do ciała, które przeznaczone są do użytku domowego. Nowoczesne masażery wyposażone są w funkcję elektrostymulacji, liposukcji ultradźwiękowej, sonoforezy, jonoforezy, fal radiowych czy światłoterapii. Szczególnie polecany model to Body Shape 6w1 oraz Body Booster 3w1.


Urządzenie domowe do terapii antycellulitowej oraz modelującej

Godne uwagi w walce z cellulitem są również masażery ręczne takie jak Masażer 3D lub Masażer Diamond 4D oba modele wzbogacone są o funkcję mikroprądów.

Warto również wspomnieć o mezoterapii mikroigłowej, urządzenia typu Derma pen czy Derma Roller doskonale pogrubią skórę, co zmniejszy widoczność cellulitu i wzmocni włókna kolagenowe, metoda ta pozwoli przedostać się substancjom aktywnym zawartym w ampułkach do ciała znacznie głębiej niż przy standardowych aplikacjach, dzięki czemu komórki tłuszczowe zostaną zniwelowane, a cellulit stanie się niewidoczny.

Niezależnie od urządzenia, które wybierzemy do walki z cellulitem, bardzo ważna jest systematyczność. Systematyczność zagwarantuje nam widoczne, pozytywne rezultaty zniwelowania "pomarańczowej skórki".

Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekty zabiegowe z wykorzystaniem wyżej wymienionych urządzeń, polecamy do zabiegu zastosować odpowiednie ampułki do ciała.

Ampułki do walki z cellulitem zawierają takie substancje jak: kofeina, teofilina, teobromina, L-karnityna (powoduje destrukcję komórek tłuszczowych), wyciągi z bluszczu i kasztana indyjskiego oraz miłorząb japoński, rutyna (uszczelniają drobne naczynia krwionośne, poprawiają odpływ żylny), jod i wodorosty (przeciwdziałają gromadzeniu się tłuszczu w komórkach tłuszczowych) oraz krzem.

Do profesjonalnych metod walki z cellulitem zalicza się Endermologię oraz Falę uderzeniową, natomiast leczenie chirurgiczne obejmuje zabieg Liposukcji tzw. odsysanie tłuszczu.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: DERMA ROLLER - SPOSÓB NA CELLULIT.


Masażer wytwarza wibracje ultradźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczowe

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll