Producenci

  • APIS Home & Spa
  • APIS Professional
  • ARTMEX
  • BARBICIDE
  • BCN

Opinie klientów

CELLULIT

Cellulit często złośliwie nazywany „nierozłącznym towarzyszem kobiety” , tzw. „skórka pomarańczowa” jest nieprawidłowością w budowie tkanki łącznej. Objawia się licznymi zagłębieniami, nierównościami oraz zwiotczeniem skóry - najczęściej na pośladkach i udach, zwykle pojawia się po okresie dojrzewania. Występuje zarówno  u osób z nadwagą, jak i u bardzo szczupłych kobiet.

W przebiegu tej dolegliwości pojawiają się zmiany w obrębie tkanki tłuszczowej oraz mikrokrążenia, wynikające z zaburzeń dotyczących krwi oraz chłonki, które powodują stwardnienie włókien tkanki łącznej.  

Tkanka tłuszczowa składa się z pojedynczych komórek – adipocytów, które łączą się w tzw. zraziki tłuszczowe. Gdy proces gromadzenia tłuszczów nasila się, np. w okresie dojrzewania, zraziki stają się coraz większe do tego stopnia, że zaczyna brakować tkanki łącznej. Skóra staję się nierówna pełna grudek i zagłębień. 

Cellulit jest często klasyfikowany przy użyciu trzech klas:

  •          Klasa 1- obszar skóry dotkniętej schorzeniem jest gładki- jeżeli osoba znajduje się w pozycji stojącej lub leżącej, nierówności skóry można zaobserwować  jej uszczypnięcia lub w trakcie skurczu mięśniowego.
  •          Klasa 2- charakteryzuje się innym odcieniem bladość ( ciastowatość ) skóry, niższą temperaturą  i zmniejszeniem elastyczności. Charakterystyczne pofałdowania widoczne są bez uszczypnięcia skóry- w pozycji stojącej, znikają w pozycji leżącej.
  •          Klasa 3-  skóra jest szorstka, nierówności widoczne są bardzo wyraźnie niezależnie pozycji (leżąca bądź stojąca), kąta padania światła, towarzyszy tu silny ból pojawiający się we wszystkich porach dnia lub nocy. Na tym etapie cellulit staje się chorobą.

Do czynników powstawania cellulitu należą m.in.:

Hormonalne - hormony mogą przyczyniać się do rozwoju cellulitu. Do najczęściej wymienianych należą:  estrogen , insulina, noradrenalina, hormony tarczycy i prolaktyny.

Genetyczne - niektóre geny są odpowiedzialne za rozwoju cellulitu, szczególnie w połączeniu z innymi czynnikami takimi jak płeć, rasa powolny metabolizm rozkład tłuszczu tuż pod skórą i niewydolność krążenia.

Dieta - ludzie, którzy jedzą zbyt dużo nasyconych tłuszczów zwierzęcych , węglowodanów lub soli, jednocześnie zbyt mało błonnika, mogą być bardziej narażeni na występowanie cellulitu.

Styl życia – siedzący tryb życia, bądź palenie tytoniu może być czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia „pomarańczowej skórki”.

Odzież – zbyt obcisła odzież i bielizna zaburza naturalny przepływ krwi- przez co skóra jest gorzej odżywiona, dotleniona.

WALKA Z CELLULITEM

Jest wiele sposobów na walkę z cellulitem, do najskuteczniejszych zalicza się: mezoterapię mikroigłową, masaż pneumatyczny, masaż limfatyczny, terapia ciepłem,  terapia ultradźwiękami, terapia radiowej, terapia magnetyczna, terapia fale promieniowe, endermologia, stymulacja elektryczna.

Walka z cellulitem powinna odbywać się JEDNOCZEŚNIE na wielu frontach: poza mechnicznym oddziaływaniem na skórę, niezbędna jest zmiana trybu życia: więcej ruchu, zdrowa i racjonalna dieta, a najważniejszą czynnikiem walki z niechcianą "pomarańczową skórką" jest SYSTEMATYCZNOŚĆ!!!

Scroll