Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Technologia HIFU – lifting bez skalpela

Technologia HIFU – lifting bez skalpela

Czym jest technologia HIFU?

Bezinwazyjny lifting twarzy to nowoczesna metoda stosowana w gabinetach medycyny estetycznej, do której wykorzystywana jest zaawansowana technologia o nazwie HIFU.

HIFU (ang. High-intensity focused ultrasound) to wysoko skoncentrowana wiązka ultradźwiękowa o dużej intensywności. Technologia HIFU wykorzystuje energię fal ultradźwiękowych, która koncentruje się pod skórą. Dzięki zjawisku ogniskowania fale ultradźwiękowe docierają pod powierzchnię skóry, nie uszkadzając przy tym warstw powierzchniowych.

Technologia HIFU sprawia, że skoncentrowane pod skórą fale obkurczają włókna kolagenowe oraz przerywają błony komórek tłuszczowych poprzez termiczną koagulację (68-72°C) i wywoływanie kontrolowanych mikrouszkodzeń. Ten bezinwazyjny lifting może być stosowany na skórze twarzy lub całego ciała. Do jego wykonania niezbędne są profesjonalne urządzenia do salonów kosmetycznych, takie jak HIFU Ultima Professional lub model wieloliniowy HIFU Future HD Original.

Zastosowanie technologii HIFU

Technologię HIFU stosuje się najczęściej do zabiegów przeprowadzanych na skórze twarzy. Ta bezinwazyjna metoda wykorzystywana jest do usuwania zmarszczek i odmładzania skóry, a także do podnoszenia podbródka i całego owalu twarzy. Urządzenie HIFU Ultima Professional doskonale sprawdza się również podczas liftingu ciała, gdyż pozwala bezinwazyjnie zlikwidować tłuszcznawisy skórne i zwiotczenia oraz ujędrnić skórę na brzuchu, ramionach, pośladkach, szyi, biuście, dekolcie, plecach, udach, kolanach czy łydkach.

Lifting za pomocą urządzenia HIFU Ultima Professional może być przeprowadzany także w delikatnych miejscach, takich jak okolice oczu, w celu wygładzenia płytkich i głębokich zmarszczek. Bezpośrednim efektem zabiegu jest wyszczuplenie i ujędrnienie ciała, a także poprawa kolorytu cery. Efekt zabiegu pojawia się maksymalnie po 3 miesiącach, tyle czasu potrzebują włókna kolagenowe do całkowitej przebudowy. Aby uzyskać doskonały efekt terapeutyczny, wystarczy jeden zabieg.


Oprócz liftingu skóry urządzenie zapewnia wymodelowanie sylwetki

Zalety technologii HIFU

Technologia HIFU uznawana jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod liftingujących stosowanych w medycynie estetycznej. Do jej zalet możemy zaliczyć:

  • Naturalny i długotrwały efekt – utrzymuje się kilka lat, bez efektu jo-jo,
  • Bezpieczeństwo i bezinwazyjność – lifting przeprowadzany za pomocą technologii HIFU nie wiąże się z użyciem skalpela, zabieg przeprowadzany jest bez przerwania ciągłości skóry,
  • Brak okresu rekonwalescencji – po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności,
  • Możliwość zastosowania na wielu partiach ciała – lifting twarzy, brzucha, ramion, biustu, szyi i wielu innych partii, także tych delikatnych (np. okolice oczu),
  • Możliwość wykonywania przez cały rok – nie istnieją przeciwwskazania takie jak opalenizna czy ograniczenia związane z porą roku,
  • Brak bólu podczas zabiegu – pacjentki wskazują jedynie na niewielki dyskomfort związany z odczuwaniem delikatnego ciepła (zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia),
  • Jeden z najskuteczniejszych zabiegów liftingujących – wysoka moc i precyzja urządzenia gwarantują najlepszy efekt,
  • Różnorodne zastosowanie – lifting, ujędrnianie, konturowanie ciała, redukcja miejscowych złogów tkanki tłuszczowej.

Popularność nowoczesnej metody zabiegowej

Technologia HIFU cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentek profesjonalnych salonów kosmetologicznych. Dlatego coraz więcej gabinetów kosmetologicznych decyduje się na zakup urządzenia typu HIFU. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia, należy kierować się wyborem renomowanego sprzętu, który oferują firmy istniejące od wielu lat. Albowiem tylko taki sprzedawca zapewni Państwu długoletnią gwarancje oraz serwis pozakupowy.

Oprócz doboru odpowiedniego i bezpiecznego sprzętu, bardzo ważne jest odpowiednio przebyte szkolenie, które przygotuje nas do osiągania najlepszych efektów terapeutycznych.

Przy zakupie urządzeń w naszej firmie oferujemy profesjonalne szkolenia przeprowadzane przez doświadczonego mgr kosmetologii z wykształceniem medycznym, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu dostarczy Państwu własną metodykę zabiegową, która zapewni sukces i najlepsze efekty zabiegowe.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: NAJLEPSZE ZABIEGI KOSMETYCZNE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU.


Urządzenie kosmetologiczne posiada system automatycznego przeprowadzania zabiegu HIFU

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll