Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

DERMA PEN - rewolucja w trosce o piękną skórę

DERMA PEN - rewolucja w trosce o piękną skórę

DERMA PEN - rewolucja w trosce o piękną skórę.

Urządzenie nagrodzone prestiżową nagrodą jako najlepsze urządzenie medyczne stanowiące złoty standard w technice mikronakłuwania skóry.

Urządzenie DERMA PEN pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł.

Specjalne pióro zapewnia niespotykane dotąd szybkie, bardziej komfortowe i mniej bolesne,

a przede wszystkim skuteczne niwelowanie niedoskonałości skóry.

Dzięki unikalnej budowie, zastosowanie DERMA PEN daje znakomite rezultaty już po pierwszym zabiegu. Urządzenie nakłuwa skórę pionowo minimalizując efekty przypadkowego uszkodzenia skóry. DERMA PEN daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy i grubości skóry. Możemy wykonać mikro nakłuwanie w zakresie od 0.25 do 3.0 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży.

Precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii, co pozwala cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych.

TECHNOLOGIA DERMA PEN

DERMA PEN wyróżnia zaawansowana technologia. Podstawą w urządzeniu są wymienne KARTRIDŻE, wyposażone w igiełki. Wyprodukowane są z molibdenu, który stanowi obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych materiałów używanych przy produkcji narzędzi chirurgicznych. Igły mogą być stosowane u osób uczulonych na metale, ponieważ nie zawierają chromu ani niklu. Są bardzo cienkie i wytrzymałe, dzięki czemu dyskomfort zabiegu jest zredukowany do absolutnego minimum.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Mechanizm działania techniki mikro nakłuć jest niezwykle prosty. Nakłuwając skórę powodujemy mikro uraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i uruchamia procesy regeneracyjne.

Derma pen przy wykorzystaniu pulsujących igieł pozwala na dostarczenie odpowiednich substancji czynnych do naskórka oraz skóry właściwej. Podczas iniekcji powstają pionowe mikro urazy w skórze, które pobudzają jej naturalną zdolność do naprawy, regeneracji i odbudowy.

Dochodzi wówczas do stymulacji fibroblastów, a potem do pobudzenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Efektem jest doskonała gęstość i elastyczność skóry, poprawa jej odżywienia oraz młody i zdrowy wygląd.

Podczas mikro nakłuwania wprowadza się różne substancje aktywne w głąb skóry, dzięki temu są one znacznie szybciej i skuteczniej wchłaniane.

Zazwyczaj stosuje się AMPUŁKI

Wszystko zależy od kondycji i problemu danej skóry – substancje czynne dobierane są indywidualnie. Kanaliki powstałe podczas mikro nakłuwania otwarte są przez kilka godzin, dlatego jeszcze po zabiegu warto wzbogacać skórę stosując odpowiednie preparaty, których penetracja zwiększa się nawet kilkaset razy.

DERMA PEN – WSKAZANIA:

 • wygładzanie zmarszczek
 • zmniejszanie widoczności porów skóry
 • efekt pogrubiania skóry w miejscach, gdzie jest wiotka
 • poprawienie struktury, kolorytu skóry
 • rozstępy
 • blizny po trądzikowe i oparzeniowe
 • foto uszkodzenia skóry
 • terapia wypadania włosów
 • zmarszczki i przebarwienia dekoltu
 • zmarszczki na szyi
 • cellulit
 • odmładzanie dłoni

DERMA PEN – PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienia piersią,
 • aktywny stan zapalny i procesy ropne,
 • niewyrównana cukrzycy,
 • u osób ze skórą naczyniową lub z ryzykiem występowania zwłóknień,
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • czynne choroby nowotworowe.

DERMA PEN – PRZEBIEG ZABIEGU:

Dla większego komfortu skórę znieczulamy przeznaczonym do tego specjalnym KREMEM ZNIECZULAJĄCYM

a potem dezynfekujemy PREPARATEM. W kolejnym etapie nakładamy odpowiednio dobrany preparat, dostosowany do indywidualnych potrzeb, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć poprzez iniekcję. Następnie wykonujemy mikronakłucia.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Może też lekko punktowo krwawić, ale nie będzie dochodzić do krwiaków bądź siniaków. Następnego dnia po nakłuwaniu skora może być lekko zaróżowiona oraz napięta. Jest to normalna reakcja organizmu na zabiegi ustępuje samoistnie utrzymuje się od 1-2 dni po zabiegu.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze i długotrwałe efekty dadzą nam przynajmniej 3-4 zabiegi, wykonywane co 2-3 tygodnie. Ilość rekomendowanych zabiegów zależy przede wszystkim od stanu skóry i problemu.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijażu oraz należy pamiętać o unikaniu nadmiernego promieniowania słonecznego do 7 dni oraz ekstremalnych temperatur np. zbyt niskich albo zbyt wysokich (np. sauna).

PRZEJDŹ DO KATEGORII DERMA PEN

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Scroll