Czym jest Dermapen?
INFORMACJE O URZĄDZENIU DO MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ
- Co to jest Dermapen?
- Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?
- Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
- Jak wykonać zabieg Dermapenem?
- Jakie są zalecenia po mikronakłuwaniu skóry?
- Jakie efekty zapewnia zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Co to jest Dermapen?
Jest urządzeniem elektrycznym o charakterze medycznym. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, a kształtem przypomina pióro wieczne. Posiada jednorazową, wymienną głowicę, która zawiera aż 12 cienkich, pulsujących igieł z molibdenu, dzięki czemu możliwe jest wykonanie do 1300 mikronakłuć skóry w ciągu minuty. Głównym celem zabiegu jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, a także fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego. Ponadto działanie Dermapena ma poprawiać gęstość i elastyczność skóry.
Wskazania do zabiegu
- drobne zmarszczki,
- rozstępy,
- cellulit,
- blizny potrądzikowe, pooperacyjne, poparzeniowe (np. ramiona, plecy, dekolt),
- znamiona (na całym ciele),
- utrata elastyczności skóry na dłoniach,
- rozszerzone pory twarzy,
- wypadanie włosów.
Przeciwwskazania do zabiegu
- okres ciąży i karmienia piersią,
- choroby nowotworowe skóry,
- miejscowe zapalenie skóry (wirusowe bądź bakteryjne, np. opryszczka),
- alergia na składnik wykorzystywany w preparatach stosowanych podczas zabiegu,
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
- niewyrównana cukrzyca.
Procedura wykonywania terapii Dermapenem
Jest przeprowadzany na twarzy oraz innych partiach ciała. Trwa około 30 minut i jest bezbolesny. Przed wykonaniem zabiegu nie należy się specjalnie przygotowywać, ponieważ skóra zostanie w odpowiedni sposób przygotowana przez osobę przeprowadzającą zabieg (m.in. nałożenie kremu znieczulającego). Urządzenie stosuje się w newralgicznych miejscach twarzy – na nosie, policzkach, a także pod oczami, w okolicach górnej wargi. Ponadto urządzenia używa się także na szyi i dekolcie. Zabieg może być przeprowadzony również na innych partiach ciała, gdzie występują np. blizny lub rozstępy.
Zalecenia pozabiegowe
Przejście zabiegu nie wymaga pozostawiania pod obserwacją i nie wyłącza osoby, która mu się poddaje z normalnego funkcjonowania. Można od razu wrócić do czynności wykonywanych na co dzień. Ewentualnym widocznym objawem może być delikatne, punktowe mikrokrwawienie i pieczenie, a także zaczerwienie w miejscach zabiegowych. Po około 3-4 dniach skóra w tych miejscach powinna się jednak całkowicie wygoić.
Zaleca się unikanie przez około 6 tygodni od zabiegu opalania (zarówno naturalnego, jak i w solarium). Wskazane jest także stosowanie w pierwszych dniach kremu przyspieszającego gojenie i zmniejszającego obrzęk.
Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem: JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ?
Efekty mikronakłuwania naskórka
Rezultaty przeprowadzonego zabiegu pojawiają się z reguły w tygodniu po przeprowadzonym zabiegu, jednak ten czas może być różny z uwagi na odmienne uwarunkowania każdego organizmu. Do osiągnięcia pożądanego rezultatu może konieczne być powtórzenie zabiegu – liczba powtórzeń jest uzależniona od właściwości skóry oraz rodzaju problemu.
W zależności od partii ciała, na której wykonany zostanie zabieg można oczekiwać:
- widocznego spłycenia zmarszczek,
- ujednolicenia kolorytu skóry,
- zmniejszenia widoczności porów,
- zmniejszenia widoczności blizn i przebarwień.
Efekty w procesie leczenia wypadania włosów są uzależnione także od skuteczności podjętej terapii, ponieważ Dermapen stanowi wsparcie dla tego procesu.