Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Jaki krem stosować po Dermapenie?

Jaki krem stosować po Dermapenie?

Dlaczego zabieg mikronakłuwania skóry jest taki popularny?

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej Dermapen cieszą się ogromną popularnością wśród osób zmagających się z różnymi problemami skórnymi takimi jak zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozstępy i wiele innych. Mechanizm działania Dermapen najpierw pobudza naturalne czynniki wzrostu w skórze, następnie poprzez stymulację skóry do intensywnej regeneracji, czyli do biostymulacji fibroblastów - które wpływają na produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dochodzi do głębokiej przebudowy skóry, jej zagęszczenia i ujędrnienia.

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej są bezpieczne i działają w sposób małoinwazyjny, dlatego zaraz po zabiegu można wrócić do codziennego funkcjonowania, a efekty zabiegu w dużej mierze wynikają z prawidłowej pielęgnacji domowej.

Duże znaczenie mają działania pozabiegowe, które mogą wzmocnić efekty zabiegu. Ważne jest stosowanie kremów wspierających procesy gojenia. Mezoterapia mikroigłowa pobudza skórę do regeneracji, a ten proces możemy wzmocnić i przyspieszyć poprzez odpowiedni dobór preparatów pielęgnacyjnych.

Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Przed zabiegiem Derma Pen na 2 tygodnie warto włączyć suplementację witamin A i C, które biorą udział w procesach regeneracji skóry: witamina A przyśpiesza proces regeneracji po zabiegach mikronakłuwania, a kwas askorbionowy (wit.C) odpowiedzialny jest za powstawanie nowych włókien kolagenowych oraz stymulację syntezę ceramidów. Oczywiście należy pamiętać o nawilżaniu skóry od wewnątrz, a wiec przyjmowanie dużej ilości płynów.

Preparaty stosowane podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Ampułki do mezoterapii mikroigłowej to preparaty odżywcze, które zazwyczaj zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy, a wśród składników aktywnych znajduje się: kwas askorbinowy, witaminy, aminokwasy, koenzymy, minerały czy kwasy nukleinowe oraz komórki macierzyste, które dodatkowo wzbogacone są o czynniki wzrostu, które mają silne działanie regenerujące. Składniki preparatów dobierane są indywidualnie, w zależności od potrzeb i problemu skórnego. Większą skuteczność mezoterapii mikroigłowej osiąga się za sprawą podniesienia stopnia przenikania substancji aktywnych w skórę.


Kwas hialuronowy i minerały pomagają w nawilżeniu i regeneracji skóry

Jaki krem zastosować po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Aby zniwelować efekty pozabiegowe mikronakłuwania, pielęgnacja po zabiegu Derma Pen zakłada stosowanie kremów, których celem jest nawilżanie skóry oraz działanie antybakteryjne. Nie wskazane jest stosowanie kremów o właściwościach kojących z tego względu, że kontrolowany proces zapalny wywołany podczas zabiegu, jest równy z efektami zabiegowymi. Łagodząc proces zapalny zmniejszamy efektywność zabiegową. Bezpośrednio po zabiegu oraz podczas terapii domowej zaleca się stosowanie kremu, który pozbawiony jest aktywnych substancji drażniących, posiadający działanie antybakteryjne i nawilżające np. Zinalfat, Cicalfate firmy Avene lub Octenicare Repair Creme.

Kolejnym krokiem pielęgnacyjnym jest ochrona przeciwsłoneczna z wysokim filtrem. Po zabiegu Derma Pen należy szczególną uwagę przywiązać do odpowiedniego nawilżania skóry oraz ochrony przed promieniowaniem UV. Należy kontynuować przyjmowanie witamin z grupy A oraz C przez minimum 3 miesiące po zabiegu oraz nawadniać organizm od wewnątrz pijąc duże ilości wody.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, po zabiegu Dermapen? Warto zapewnić skórze odpowiednie, delikatne traktowanie, by dać jej czas na spokojną regenerację. Unikamy drażniących preparatów, na bazie alkoholi, czy z substancjami zapachowymi lub barwnikowymi.


Preparat kosmetyczny pomaga podrażnionej skórze odzyskać zdrowy i naturalny wygląd

Kiedy można nałożyć makijaż po zabiegu?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaprzestanie stosowania kosmetyków kolorowych do dnia całkowitego wygojenia się skóry. Jednak gdy nie jest to możliwe, nie jest wskazanie nakładanie makijażu przez 24h.


Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem do frakcyjnego nakłuwania skóry polega na stymulacji produkcji włókien kolagenu i elastyny

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll