Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Które urządzenie wybrać - Derma Roller czy Derma Pen?

Które urządzenie wybrać - Derma Roller czy Derma Pen?

Do czego służy Derma Pen i Derma Roller?

Derma Pen i Derma Roller to niekwestionowane hity medycyny estetycznej.

Wyżej wymienione urządzenia pomagają w spłyceniu zmarszczek, odmładzają skórę oraz wyrównują jej koloryt. Zabieg z ich użyciem jest prosty w wykonaniu, krótki i mało inwazyjny, a co najważniejsze przynosi spektakularne efekty. Co więcej, narzędzia te, są wprost stworzone do redukcji blizn potrądzikowych czy pooperacyjnych. Za ich pomocą stymulowane są również procesy melanogenezy, dochodzi wówczas do likwidacji przebarwień na skórze a jej koloryt staje się jednolity.

Mechanizm działania urządzeń

Zarówno Derma Pen, jak i Derma Roller są urządzeniami, stosowanymi do stymulowania produkcji nowego kolagenu poprzez nakłucie skóry. Mikro-nakłuwanie powoduje mikro-uszkodzenia naskórka, co sygnalizuje organizmowi produkcję kolagenu do przebudowy uszkodzonego obszaru, co w efekcie odmładza skórę i skutecznie niweluje szereg typowych problemów skórnych, takich jak: blizny, trądzik, przebarwienia, zmarszczki, nierówną strukturę skóry, rozstępy, cellulit, rozrzedzanie włosów.

Poprzez celowo wywołany miejscowy stan zapalny w skórze, uruchamiają się naturalne mechanizmy naprawcze, stymulujące proces produkcji kolagenu, a także naturalnych czynników wzrostu, kluczowych w terapii przeciwstarzeniowej. System terapii igłowej powoduje, że substancje aktywne mogą docierać efektywnie do głębokich warstw skóry, działając bez porównania skuteczniej niż zwykłe kremy.

Mikronakłuwanie powoduje minimalne uszkodzenie skóry bez usuwania warstwy zdrowego naskórka i stanowi bezpieczną alternatywę, nie tylko liftingu operacyjnego, ale jak dowodzą liczne badania kliniczne, jest także bardziej efektywne niż zabiegi laserem czy też peelingi chemiczne.


Masaż wałkiem z igłami pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny

Sekret działania Derma Pena i Derma Rollera tkwi w systemie mikrouszkodzeń skóry. Igiełki, wkłuwane w skórę, wywołując kontrolowany stan zapalny (zaczerwienienie). Powstałe mikrourazy są na tyle małe, iż skóra nie odpowiada na niebliznowaceniem, wręcz odwrotnie. Stymulują ją one do samoregeneracji, są dla niej sygnałem do rozpoczęcia procesu odbudowy i zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu. Nie musimy się obawiać blizn po nakłuciach, możemy natomiast spodziewać się efektu odwrotnego, czyli usunięcia tych dotychczasowych.

Ale to nie wszystko. Z korzyścią dla siebie i skóry, poprzez wytworzone kanały, możemy wprowadzać substancje czynne zawarte w ampułkach do mezoterapii mikroigłowej, np. kwas hialuronowy, witaminę C czy też koktajle witaminowe. Eksperci twierdzą, że podawane w ten sposób preparaty są nawet do 1000 razy bardziej skuteczne niż te aplikowane w zwykły sposób.

Na pierwszy rzut oka, schemat działania obu urządzeń jest do siebie bardzo zbliżony. Oba narzędzia wyposażone są w igły i oba narzędzia mają służyć temu samemu – ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry.


Bezprzewodowy aparat można używać do każdego typu cery

Jaka jest różnica pomiędzy Derma Penem, a Derma Rollerem?

Jeśli Derma Pen i Derma Roller są formami mikro-nakłuwania to różnice muszą tkwić w szczegółach.

Derma Roller to rączka z rolką - walcem, na którym wokół umieszczone są igły o danej długości, którym rolujemy po skórze w przód i w tył oraz po przekątnych. W przypadku Derma Rollera igły przenikają w głąb skóry pod kątem, powstałe urazy są większe. Ze względu na budowę urządzenia, igły w rollerze mają trudniejsze zadanie, jeśli chodzi o wkłucie się w skórę, szczególnie przy jej załamaniach.

Igiełki Derma Pen natomiast, nakłuwają skórę pionowo, dzięki czemu uszkodzenia są mniejsze. Derma Pen jak sama nazwa wskazuje przypomina i działa jak długopis stąd jego nazwa. Wydaje się być dzięki temu bardziej poręczny i precyzyjny. Na końcu mamy umieszczony kartridż zazwyczaj z 12 igłami skierowanymi do dołu. Ponieważ Derma Pen ma wbudowany system zmotoryzowany, jest dokładniejszy i precyzyjny na głębokości penetracji i może przeniknąć przez skórę z prędkością do 100 razy na sekundę z regulowaną prędkością, podczas gdy szybkość nie może być regulowana podczas używania Derma Rollera, ponieważ zależy to od techniki manipulatora. Możliwość dostosowania prędkości i pionowe wkłucia minimalizują uszkodzenia skóry, ból i czas regeneracji.

Dermapen nakłuwa skórę idealnie prostopadle, pod kątem prosty, co zmniejsza miejsce wkłucia, a zwiększa częstotliwość wkłuć. Derma Roller poruszając się jak walec powoduję, że igły wchodzą pod kątem w skórę, rozszerzają ją, a później wychodzą znów pod przeciwległym kontem.

Wniosek z tego jeden, po Derma Penie skóra szybciej się regeneruje i jest mniej podrażniona.

Które urządzenie wybrać Derma Pen czy Derma Roller?

Dobór odpowiedniego urządzenia uzależniony jest od obszaru zabiegowego oraz niedoskonałości, które chcemy zniwelować. Ogólnie rzecz biorąc, częściej polecane do ciała są Derma Rollery, z tego względu, że mikrouszkodzenia są większe niż w przypadku Derma Pena, skóra na ciele jest grubsza i potrzebuje większego stanu zapalnego, aby została pobudzona do zniwelowania rozległych rozstępów.

Derma peny są to urządzenia, które powodują mniejsze zarysowania skóry, mechanicznie nakłuwają skórę, dlatego wybierane są głównie do zabiegów na twarz, gdzie precyzyjnie możemy opracować np. okolice oczu, czy ust.


Derma Stamp Electic Pen My-M to narzędzie do regeneracji skóry, usuwania zmarszczek i leczenia blizn

Jak zachować higienę urządzeń?

Użytkownik musi pamiętać, że wałek należy przed każdym użyciem dokładnie zdezynfekować. Roller bądź głowicę wymieniamy co 2-3 zabiegi. W przypadku urządzenia Derma Pen zawsze używamy sterylnej końcówki (kartridż) – igły są jednorazowe i wymieniane po każdym zabiegu.

Wskazania do zabiegu mikronakłuwania

 • Rewitalizacja i terapia przeciwstarzeniowa,
 • Redukcja zmarszczek,
 • Rozjaśnianie i usuwanie przebarwień,
 • Odmładzanie okolic oczu,
 • Odmładzanie okolic szyi, dekoltu, dłoni,
 • Zwiększenie jędrności skóry,
 • Zmniejszenie cellulitu,
 • Terapia przeciw rozstępom,
 • Terapia przeciw wypadaniu włosów i łysieniu,
 • Usuwanie blizn.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej

 • Ciąża i karmienia piersią,
 • Aktywny stan zapalny i procesy ropne,
 • Niewyrównana cukrzycy,
 • Skłonność do powstawania bliznowców,
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • Czynne choroby nowotworowe.


Wałeczek idealny do zabiegów na skórze głowy

Blog kosmetyczny

Producenci

Opinie klientów

Śledź nasze promocje na Facebook

Scroll